Začíná být teplo, svítí sluníčko, všechno se zelená a roste. Přichází jaro, většina lidí se na toto roční období těší, ale pak jsou tu také negativní věci, které doprovází jaro – alergie. Ti, co je mají, to znají – rýma, červené a oteklé oči a kýchání. A to každý den. Poradíme vám, jak na takové alergie vyzrát, ne úplně, to nejde, ale můžete je výrazně zmírnit a zlepšit si tak dojem z jarního období.

Přečtěte si také: Máte úpal? Příznaky a 10 tipů co pomáhá11 zaručených způsobů, jak vyzrát na alergie

alergieFoto: pixabay, pixabay

1. Pořiďte si čističku vzduchu

Ať už alergie máte nebo ne, tohle je investice, která se rozhodně vyplatí. Čistička vzduchu čistí vzduch, odstraňuje prachové částice i zápach. Budete tak mít doma více čisto a bude se vám lépe dýchat. Pokud máte děti, tak je to nezbytnost.

alergieFoto: Heureka

Koupit čističku vzduchu.2. Navštivte alergologii

Pokud máte opravdu podezření na alergie, neváhejte a navštivte lékaře, který vám udělá potřebná vyšetření, kolik alergií máte a na co a podle toho vám nasadí léky, které vám budou alergie zmírňovat. Jedná se většinou o antihistaminika.

3. Pomůže i přírodní léčba alergie

Pokud do sebe nechcete dávat chemické léky nebo třeba nemůžete, zkuste něco přírodního. Nepočítejte ale s tím, že vám zabere hned první věc, kterou zkusíte. Buďte trpěliví a určitě přijdete na něco, co vám vyhovuje.

4. Sledujte pylovou situaci

V krizových měsících sledujte každý den, kolik pylu je venku a podle toho se můžete zařizovat a plánovat vaše aktivity.5. Dodržujte čistotu

Myjte si ruce, dávejte si často sprchu, protože i na kůži ulpívá pyl a také často perte oblečení, povlečení a čistěte i matrace nebo třeba gauč.

6. Žijte zdravě

Pijte hodně vody, jezte zdravě, vyváženě a pestře. Když bude tělo dobře vyživené, lépe bude zvládat boj s alergiemi.

7. Vyhýbejte se rizikovým místům

Rozhodně se vyhýbejte místům s vysokou prašností a místům, kde se nachází opravdu hodně stromů. Určitě vám to prospěje.

8. Regulujte otevírání oken

Samozřejmě víme, že větrat musíte, ale nemusíte mít nutně otevřeno celý den okna. Právě okny se totiž do místnosti dostává velké množství prachu a nečistot a to vám nemusí dělat dobře.

9. Uklízejte pravidelně

Luxujte, vytírejte, utírejte prach a buďte důkladní zejména v tom případě, že máte domácí mazlíčky. Uvidíte, že se vám uleví, když budete v uklizeném a čistém prostředí.

alergieFoto: pixabay

10. Plánujte si dny a aktivity

Podle daného měsíce a množství pylu si plánujte, jak budou vaše dny vypadat. Nejhorší je pro vás sucho, zkuste si výlet naplánovat na den, kdy bude třeba trochu mrholit nebo bude více vlhko.11. Pozorujte, kdy máte obtíže

Myslíte si, že máte alergii na pyl, uklízíte, jíte zdravě a udržujete se v čistotě a stále máte velké potíže? Možná těch alergií máte víc. Doporučujeme navštívit alergologa a nechat se vyšetřit ještě na jiné alergie. Lidé, kteří trpí nějakou alergií, jsou náchylní i na další.

Alergie mohou být nepříjemné, naučte se na ně vyzrát. Bude se vám lépe dýchat a žít! 🙂

Přečtěte si také: Alergie na slunce: co pomáhá a jak proti ní bojovat?