Každou zimu máte pravidelně rýmu a nemůžete se jí zbavit? Používáte všemožné přípravky, snažíte se zlepšit si imunitu a stejně nic nezabírá? Tak to jste tu správně. Nikdo nechce mít červený odřený nos dva týdny, nosový hlas a trápit se s rýmou dlouho. Dobře, rýma není závažná nemoc, ale co vy, chlapi, co si o tom myslíte? Rýmička je rýmička..  Mám pro vás seznam 12 způsobů, jak se zbavit rýmy co nejrychleji a být fit ve velmi krátkém čase!

Na každého funguje něco jiného a také záleží na spoustu dalších faktorech, například na stravě, celkové životosprávě i na aktuálním stavu vašeho organismu (jakou máte imunitu atd.).

Jak se zbavit rýmy co nejrychleji?

1. Čistěte nosní dutiny.

Snad nemusím připomínat, že pravidelné smrkání je důležité. Někomu se to zdá jako samozřejmost, ale často se zapomíná na to, že je nejlepší rýmu dostat z nosních dýchacích cest a pokud máte ucpaný nos, snažte se smrkat co nejvíce, i když se vám zdá, že to nejde.

Pomozte si nosními spreji, ale pozor! Chemické spreje, které pořídíte v lékárně, jsou sice účinné, ale opak je pravdou. Poskytují pouze krátkodobou úlevu, v dlouhodobém měřítku způsobují ztenčování sliznice a další problémy.

Nejlepší je koupit si Vincentku, což je mořský roztok, který je přírodní a můžete ho používat tak často, jak potřebujete. Naopak sliznici posílí a dodá potřebné minerály.

2. Pijte hodně vody.

A nejen studené vody, ale i teplé nápoje. Snažte se je vypít horké a nasávat páru z nich. Dojde k ředění nosního sekretu a opět vám to pomůže.

Mezi tekutiny také zařaďte vývar, který je známý jako účinná léčba proti nachlazení a zahřeje vás. Zkuste se vyhnout kávě, protože nadměrná konzumace kofeinu dehydratuje. Vyhněte se také alkoholu, který způsobuje otok.

3. Provádějte metodu oil pulling.

Znáte tuto Ayurvédskou metodu převalování kokosového oleje v ústech? Působí účinně jako odstraňovač bakterií. Kokosový olej má antibakteriální účinky a pojí na sebe bakterie a všemožné špatné látky. Převalujte kokosový olej v ústech 10-20 minut a poté vyplivněte (hlavně nepolykejte!), vypláchněte si ústa vlažnou vodou a opakujte každý den.

Další plus je, že tato metoda pomáhá k čištění a bělení zubů.

jak se zbavit rýmy
Foto: pexels


4. Jemně smrkejte.

Opět se to zdá jako triviální věc, ale nikdy příliš netlačte a nesnažte se dostat vše z nosu velkým tlakem. Může to způsobit bolest uší a následné píchání (kdo zažil, ví, jaká je to bolest). Proto se snažte smrkat jemně, případně si pomoci kapkami, ale pokud se bude jednat o chemické kapky, používejte je jen výjimečně.

5. Zvlhčujte vzduch.

Používejte zvlhčovač vzduchu, abyste neměli v místnosti suchý vzduch, který způsobuje vysychání nosních dutin a hustotu hlenu. Udržujte vlhký vzduch a pokud zvlhčovač vzduchu nemáte, použijte rostliny, které fungují jako přírodní zvlhčovače.

6. Jezte med.

Má antivirové vlastnosti, spoustu vitamínů a posiluje imunitní systém. Konzumujte med po lžičkách a udržujte ho v pokojové teplotě.
Pokud vám med nechutná, zkuste ho smíchat s vymačkanou citrónovou šťávou a troškou zázvoru. Tato směs zmírňuje kašel a bolest v krku.

jak se zbavit rýmy
Foto: pixabay

7. Jezte česnek.

Česnek je známý pro svoje antibakteriální účinky a dokáže doslova „vypálit červa“, jak se říká. Ukrojte si plátek chleba, namažte tenkou vrstvou másla a na to poklaďte plátky česneku. Uvidíte, jak vám to dodá sílu a po rýmě nebude ani stopy.

8. Kloktejte vlažnou vodu se solí.

Jak se zbavit rýmy? Kloktáním slané vody. Pomůže to zvlhčit sliznici. Smíchejte lžičku soli s teplou vodu a kloktejte po dobu jedné minuty. Potom vyplivněte. Není to zrovna chutná metoda, ale velmi účinná! Opět to dokáže vytáhnout bakterie.

9. Přijímejte vitamín C.

Citrusy i doplňky stravy jsou fajn. Jen si nemyslete, že když budete jíst jen pomeranče, dostanete se z nachlazení rychleji. Tělo si vezme tolik množství vitamínu C, které potřebuje a zbytek vyloučí. Proto ovoce není na škodu, ale nemusíte to přehánět.


10. Lehněte si do postele.

S rýmou se dá fungovat běžně, ale pokud si nelehnete a nebudete v klidu, rýma bude trvat déle. Tělo bojuje s virem a tak je potřeba si lehnout do postele alespoň na 3 dny, být pod peřinou, potit se a pořádně odpočívat. Nepodceňujte to.

11. Používejte cibuli.

Cibule působí jako výborný lék nejen proti rýmě, ale působí blahodárně i proti kašli. Udělejte si účinný sirup z cibule, kterou nakrájíte, posypete cukrem a přes noc necháte odležet. Cibule pustí šťávu, kterou potom konzumujte po lžičkách. Stejně tak můžete vedle své postele položit oloupanou cibuli na talířek a po dobu spánku z ní dýchat výpary.

jak se zbavit rýmy
Foto: pixabay

12. Naložte se do vany.

Lehněte si do horké vany, do které můžete nakapat pár kapek fenyklového oleje. Snažte se v ní vydržet co nejdéle a dýchejte horkou páru. Je to taková malá domácí sauna a funguje to.


Která metoda je podle vás nejúčinnější na to jak se zbavit rýmy?

 

Podívejte se na 10 superpotravin, které vám pomohou posílit imunitu.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.