Jak vypadá vaše typické ráno? Nemůžete se vyhrabat z postele, zavírají se vám oči, odkládáte budík a kvůli tomu nestíháte a pro jistotu vynecháte i snídani. Pokud patříte mezi lidi, co mají takové ráno, tak to se pak nemůžete divit, že máte zkažený celý den a nemáte z ničeho radost. Ránem vše začíná a je potřeba si ho udělat hezké a klidné, abyste sebe a své tělo pořádně nastartovali na celý den. Ukážeme vám, jak si udělat krásné ráno a doslova si ho užít. A věřte tomu, že to jde, i když vstáváte brzy a čeká vás den plný práce. 🙂

Přečtěte si také: Nemůžete usnout? 8 tipů na kvalitní spánek12 způsobů, jak si udělat krásné ráno a připravit se na celý den

ráno
Foto: pexels

1. Neodkládejte budík

Nejhorší, co můžete udělat, je nastavit si na ráno 8 budíků po sobě, všechny je postupně vypínat a poté nestíhat. Vstaňte hned na ten první a už se nevracejte do postele! Můžete zkusit umístit telefon daleko od vaší postele a až začne zvonit, budete muset vstát, abyste ho vypli.

2. Dejte si sprchu

Doporučujeme studenou, ale to je jen pro opravdové odvážlivce. Zkuste si dát vlažnou sprchu a nebýt tam moc dlouho. Opravdu se vyhněte horké vodě, která uspává.

3. Nasnídejte se

Největší chyba je, pokud se nenasnídáte. Dejte si kus ovoce, zeleniny, chléb, tvaroh, šunku, sýr, vlastně cokoliv, jen abyste nastartovali tělo. Samozřejmě nemusíme dodávat, že kobliha není zářný příklad dobré snídaně. Pokud ráno nestíháte nebo nemáte čas ani náladu si něco připravovat, můžete si snídani připravit den předem. Zkuste třeba ovesnou kaši.

4. Zacvičte si

Možná se vám to zdá jako že to nemůžete zvládnout, ale neuvěříte, jak se budete cítit po ranním cvičení. Může to být jen 5 minut meditace, jógy nebo protáhnutí a vaše tělo i mysl se zklidní, připraví na náročný den a budete se cítit zkrátka lépe.

5. Vypijte hned po probuzení hodně vody

Co vás po ránu nastartuje? Ne, není to silná káva ani energetický nápoj. Je to voda, která tvoří většinu našeho těla, a proto ji potřebujeme hodně. Nachystejte si na stůl větší sklenici vody a zkuste ji ráno vypít, můžete třeba během zmíněné jógy nebo protažení. Pokud chcete, můžete si do vody přidat nějaké ovoce, ale pokud to bude citron, pamatujte, že byste si měli vyčistit zuby až 30 minut po vypití, jinak si budete ničit sklovinu.

ráno
Foto: pexels6. Připravte si věci na příští den večer dopředu

Určitě ráno nestíháte proto, že hodinu stojíte u skříně, nevíte co na sebe a nemáte sbalený notebook, jídlo apod. Zkuste si vyhradit večer čas a tyto věci si připravit dopředu. Ušetří vám to hodně času.

7. Nechte se vzbudit příjemně

Pokud si jako budík zvolíte nějaký nepříjemný zvuk, nedivte se, že vás hned od rána bolí hlava. Zkuste si nastavit jako budík nějakou příjemnou oblíbenou písničku nebo třeba zvuk deště.

8. Spěte dostatečně

Choďte spát včas a spěte 7-9 hodin. Budete se z dlouhodobého hlediska cítit plní energie a nebudete unavení.

9. Jídlo na celý den si připravte dopředu

Pokud necháváte přípravu jídla na ráno, nedivte se že nestíháte. Hezky každý večer si připravte krabičky nebo alespoň malou svačinu, kterou jen ráno popadnete a jdete.

10. Vstávejte do uklizeného prostředí

Není nic horšího než vstávat do nepořádku a nemoct v něm nic najít. Uklízejte průběžně, abyste se cítili dobře.11. Mějte pomalé ráno a raději si trochu přivstaňte

Vstaňte o půl hodiny dřív, v klidu si vychutnejte snídani, protáhněte se a všechno hezky v klidu, abyste se pomalu probouzeli.

12. Pokud potřebujete, něčím se nakopněte

Nemyslím tím silný černý čaj ani silnou kávu a už vůbec ne energetický drink. Pokud kávu ráno potřebujete, samozřejmě si ji dejte, ale lepší je voda nebo třeba guaranové kapky.

Zkuste naše tipy a budete mít krásné ráno 🙂

Přečtěte si také: Zdravá snídaně na 10 způsobů: co si dát ráno, abyste zůstali zdraví?