Ani nemusím zmiňovat, že krásné vlasy jsou jedním z aspektů krásy. Která z nás, by nechtěla mít krásné, dlouhé a husté vlásky? Přiznejme si, je to sen téměř každé ženy. My vám teď ukážeme 10 chyb, kterých byste se měly vyvarovat, abyste měly nádherné, hebké a dlouhé vlasy.

Tipy a triky pro dlouhé a krásné vlasy

krásné vlasy
Foto: pexels1. Špatný šampon

Mít správný šampon je základní věc. Každý máme jiný typ vlasů – suché, jemné, barvené, zničené, normální, bez objemu. Podle tohoto kritéria bychom měli vybírat šampon. Také se doporučuje šampony střídat, nemít celý rok jeden a ten samý šampon.

2. Příliš časté/ nedostatečné mytí vlasů

Velmi záleží na typu vašich vlasů. Doporučuje se mýt vlasy každý druhý až třetí den. Pokud máte mastné vlasy a řešíte to tak, že si vlasy myjete každý den, děláte obrovskou chybu. Zkuste mezi jednotlivým mytím udělat větší pauzu.

3. Špatné nanášení šamponu

Před mytím si důkladně pročešte vlasy. Nedávejte příliš šamponu. Nalejte trochu do dlaní a vytvořte pěnu. Vmasírovávejte do kořínků vlasů, ale pozor! Používejte pouze bříška prsů, žádné nehty! Mohlo by dojít k poškrábání.

4. Nezapomínejte na balzám

Používání balzámu nebo chcete-li jinak kondicionéru je nezbytnou součástí mycího procesu. Nikdy na něj nezapomínejte. Stejnou službu vám udělá kvalitní maska na vlasy. Nanášejte ale ne ke kořínkům, ale naopak do délek vlasů. Balzám pomůže vlasům, aby se nevysušovaly a budou se vám lépe rozčesávat.

Podívejte se také na: 7 jídel, díky kterým budete mít krásně dlouhé vlasy

5. Špatná teplota vody

Mnoho lidí si myje vlasy pod horkou vodou. To je ale velká chyba, jelikož horká voda vaše vlasy vysušuje. Doporučujeme používat vlažnou vodu.

6. Vysoušení vlasů ručníkovým „turbanem“

Každá žena zná a téměř každá používá. Smotá mokré vlasy do ručníku, zabalí a hodí na záda, vznikne „turban“. Potom s ním chodí po bytě ještě dalších 20 minut. Je to ale prý špatná technika, vlasy se v ručníku zapaří. Pokud tuto metodu ale chcete používat, vyměňte ručník za tričko.

7. Pravidelné česání

Hlavně nečeště vlasy ihned po umytí. Počkejte, až uschnou. Česání mokrých vlasů totiž způsobuje lámání vlasů.

8. Nezdravý jídelníček

Stravujete se nezdravě? Spoustu nezdravých cukrů a soli nezpůsobuje pouze obezitu a nehezkou pleť, ale i hrubé, lámající se vlasy. Pokud chcete mít krásné vlasy, zahrňte do pestrého jídelníčku vitamíny v podobě ovoce a zeleniny a pijte hodně vody.9. Nečištění hřebenů a kartáčů

Vaše kartáče potřebují umýt alespoň jedenkrát týdně ve vlažné vodě. Mají na sobě také spoustu bakterií, které si přece nechceme přenášet do vlasů a na pokožku hlavy.

10. Spaní s rozpuštěnými vlasy

Pokud máte polodlouhé nebo dlouhé vlasy, měly byste si před spaním uplést cop nebo dát vlasy do drdolu. Pokud to neuděláte, budou vám více padat vlasy a také se budou lámat.

krásné vlasy
Foto: pexels

Teď už víte, jak mít zdravé a krásné vlasy!

Podívejte se na jednoduché a rychlé účesy pro dlouhé vlasy, které zvládne každý.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.