Téměř každý člověk chce žít dlouho a věkový průměr lidí se naštěstí zvyšuje. Co můžete udělat pro svou dlouhověkost, najdete tady. Prozradíme vám 15 tajných tipů, které když začnete okamžitě praktikovat, prodpoříte si tím dlouhověkost. Některé tipy vás možná i překvapí.15 jednoduchých tipů pro dlouhověkost

dlouhověkostFoto: pexels

1. Pijte čaj

Čaj je plný prospěšných antioxidantů, které tělu pomáhají bojovat proti srdečním onemocněním, rakovině a předčasnému stárnutí. Izraelská studie zjistila, že ti, co pijí čaj, žijí podstatně déle něž ti, kteří ho nepijí pravidelně.

Zkuste dát přednost sypanému čaji před tím sáčkovým.2. Mějte pravidelný sex

Studie, která zkoumala dlouhověkost, zjistila, že ti, kteří měli sex jednou za měsíc, si až dvojnásobně zvýšili riziko úmrtnosti. Sex také snižuje stres, což vede k lepší spokojenosti a lepšímu spánku.

3. Jezte denně hrst vlašských ořechů

Vlašské ořechy jsou nejzdravějšími ořechy ze všech, protože podle vědců obsahují nejvíce antioxidantů a prospěšných látek, které pomáhají bojovat proti nemocem a stárnutí.

Stačí, když denně snítě hrst těchto ořechů. Doplníte tak denní dávku potřebného tuku.

4. Chodťe brzo spát

Nedostatek spánku zvyšuje riziko vzniku srdečních onemocnění, deprese nebo další psychická onemocnění.

Studie zjistila, že lidé, kteří spali 6 a méně hodin, se dožili nižšího věku, než ti, kteří spali 7-10 hodin.

5. Jezte dvakrát tolik zeleniny a ovoce

Říká se, že ke každému jídlo bychom měli sníst porci zeleniny. Ovoce k snídani a na dopolední svačinu. Jsou totiž nabyté vitamíny a cennými látkami, které naše tělo potřebuje a chrání nás před negativními vlivy.

6. Pijte jablečnou šťávu

Štáva z jablka nám pomůže udržet mozek mladý, alespoň co se týče jeho funkčnosti.
Vypijte denně 2 sklenice jablečné šťávy. Vědci zjistili, že to pomůže ke snížení tvorby lepivých plaků, které se nacházely v mozku pacientů s demencí.

7. Sledujte televizi o hodinu méně

Je nezdravé koukat do modrého světla, které je vyzařováno z přístrojů, jako je televize nebo telefony. Běžte si raději zaběhat nebo projít do lesa. Pokud budete sedět doma a koukat na televizi, zvyšujete si tak riziko vzniku onemocnění a také smrti.8. Nevažte se

Váha není důležitá, měli byste si ale pravidelně měřit pas! To, kolik měříte v pase, ukazuje, zda jste náchylní k onemocnění srdce. Na břiše se totiž usazuje ten nebezpečný tuk. Váš pas by měl měřit maximálně 94 centimetrů u mužů a u žen 80 centimetrů.

9. Zasmějte se alespoň 20x denně

Veděli jste, že smích posiluje imunitní systém, snižuje stresové hormony a stimuluje buňky, které bojují proti rakovině.

10. Přestaňte kouřit

Asi jste čekali, že dlouhověkost si udržíte tak, že přestanete kouřit. Cigarety dlouhému životu neprospějí. Pokud vám to nejde, alespoň snižte denní počet cigaret a i snaha se počítá!

11. Prostě věřte

Psychika dělá hodně a nemůžete udělat nic lepšího, že budete pozitivně myslet a budete doufat v to nejlepší. Přejte si dlouhověkost a uvidíte, že zákon přitažlivosti funguje. Samozřejmě k tomu musíte připojit zdravý životní styl a další kroky.

12. Myslete pozitivně

Optimisté žijí až o 12 let déle než ti, kteří jsou ke všemu skeptičtí. Pesimisti jsou také náchylnější k virovým onemocněním. Myslete tedy na to, co máte a ne na to, co nemáte a buďte vděční! 🙂

13. Zpívejte si ve sprše

Zpěv je prý pro naše zdraví efektivnější než vitamíny. Zpěv dlouhodobě snižuje stres a podporuje zdravé srdce a hlavně navozuje dobrou náladu, to známe asi všichni. 🙂 Dlouhověkost zaručena!14. Nedávejte ovoce do ledničky

Možná to děláte proto, protože si myslíte, že vydrží déle. Studie ale ukazují, že chlazené ovoce má v sobě méně vitamínů a látek prospěšných pro naše zdraví. Například rajčata nebo papriky mohou obsahovat více betakarotenu, pokud jsou umístěny mimo ledničku.15. Každý den si čistěte zuby nití

Onemocnění dásní je jedna z nejrozšířenějších onemocnění na světě. A nejsou to jen zuby a dásně, které vám poděkují. Nemoce dásní jsou spojeny se srdečním onemocněním, cukrovkou a s některými typy rakoviny.

Zkuste do svého života zahrnout alespoň některé tipy a zajistíte si dlouhověkost a snížíte riziko některých nemocí.

 

Podívejte se, co s vámi udělá každodenní dvacetiminutová procházka.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.