Jak se zbavit akné? Tuhle otázku si kladou snad všechny ženy (ale i muži!) všech věkových kategorií. Ať už máte problematickou pleť, nebo jste v pubertě, máte „své“ dny a nebo se vám zkrátka občas udělá jeden dva pupínky, tyhle rady budou pro všechny z nás. Copak snad existuje někdo, kdo má dokonalou pleť? Určitě ne, proto pro vás mám několik rad, které vám s tímto bojem pomohou. Některé jsem sama vyzkoušela a můžu potvrdit, že opravdu fungují! 🙂

Nutno dodat, že každý má jinou pleť a na každého funguje něco jiného. Pokud se vám v boji nedaří, nezoufejte a vyzkoušejte další rady. Chce to zkoušet pomalu a být trpěliví.

Podívejte se na náš podobný článek o tom, jak mít dokonalou pleť a vlasy.Jak se zbavit akné?

jak se zbavit akné
Foto: unsplash

1. Důkladně si čistěte pleť. Každý večer i ráno si vyčistěte pleť – ne mýdlem! micelární vodou, dočistěte tonikem a pleť ošetřete hydratačním krémem. Pupínky byste neměli mačkat. Pokud to ale nevydržíte a uděláte to, rozhodně ne neumytýma rukama. Hned potom postižené místo očistěte, protože obsah pupínku je nakažlivý a můžete si tak lehce přivolat další.

2. Nesahejte si na pleť. Celý den kontrolujete, zda se vám nedělá nový pupínek nebo jak jsou na tom ty stávající? Děláte velkou chybu. Pokud si stále saháte na obličej, pupínky se nemohou tak rychle hojit a roznášíte si je dál.

3. Pořiďte si mastičku, která obsahuje konopí. Tu aplikujte na problematická místa a důkladně vmasírujte. Výborně pomáhá při hojení a stejně tak tea tree olej. Tohle je skvělý zázrak na to, jak se zbavit akné. VYZKOUŠENO!4. Změňte jídelníček. Ládujete se nezdravým jídlem, čisté vody se snad ani nenapijete a váš nejlepší kamarád je cola a čokoláda? Tak to se nedivte, že máte akné. Abychom byli krásní zvenku, musíme být krásní nejprve zevnitř. Znamená to jíst kvalitní a zdravé potraviny. Neříkám, že si nemůžete dát kostičku čokolády nebo si nedat chipsy, ale s mírou. Chce to hodně vody, ovoce, zeleninu a omezit cukr. Zkuste vyřadit mléčné výrobky alespoň na měsíc a uvidíte, zda to pomůže. Můžete takto zkoušet vyřazovat různé druhy potravin.

Potraviny, které působí nepříznivě na pleť: čokoláda, sladké nápoje, mléčné výrobky.

5. Pijte vodu a cvičte. Pití čisté pitné vody je snad úplný základ. Pokud chcete vědět, jak se zbavit akné, začněte s tím, že každý den vypijete minimálně 2 litry vody. I cvičení pomáhá. Tím, že se zapotíte, pomůžete ke zlepšení vaší pleti. Ale jedině tak, že si pleť okamžitě po cvičení vyčistíte. K tomu budete mít dobrou náladu, lepší kondici a uvidíte menší číslo na váze.

Přečtěte si další rady o tom, jak se zbavit akné provždy.

6. Choďte ke kosmetičce. Nechte starostlivost o vaší pleť na profesionálovi. Nic nemačkejte, nenípejte, ale pravidelně choďte do kosmetického salónu, tam nejlépe vědí, co je pro vaší pleť nejlepší.

7. Pečlivě si vybírejte dekorativní kosmetiku. Levné a nekvalitní produkty vám zanesou póry a akné akorát podpoří. Vybírejte si kvalitní makeup, který dovolí vaší pleti dýchat. Nechte si poradit v lékárně nebo obchodech s kosmetikou. Správně zvolený makeup působí příznivě, neucpává póry a chrání pleť před vnějšími faktory. Zkuste třeba makeup od značky Dior.

8. Na rychlou pomoc použijte led. Vytvořil se vám pupínek v nepravou chvíli? Použijte kostičku ledu a tou přejíždějte po postiženém místě. Led pomáhá zlepšovat krevní oběh a stahuje póry. Na vysušení pupínku použijte trochu zubní pasty.9. Zkuste česnek. Někomu může pomoci česnek, který má antibakteriální, protizánětlivé, protiplísňové a antioxidační účinky. Rozpulte ho a přejíždějte jím po pleti. Poté opláchněte vlažnou vodou. Postup opakujte několikrát za den.

Doporučujeme vám podívat se na blog ne-akne.cz, který se věnuje tomu, jak se zbavit akné rychle a účinně!

 

Blogerka Katka radí, jak se zbavit akné

Podívejte se na její blog pro skvělé rady a tipy, jak na akné.
Více na ne-akne-cz

10. Dobře a dlouho spěte. Kvalitní a dlouhý spánek je odpovědí na to, jak se zbavit akné. Pleť si při spánku odpočine a zregeneruje. Přidejte k tomu dostatek vody, zdravé jídlo a nestresujte se. Omezte cukr, cigarety a alkohol. Něco si z toho vybete a zkuste na tom zapracovat.

11. Vybírejte si správnou pečující kosmetiku. Je to podobné jako s tou dekorativní. Poraďte se v lékárně a kupte si produkty určené přímo pro vaší pleť.

12. Používejte droždí. Ano, droždí! Je to zázračný lék na dokonalou pleť. Jezte ho a používejte na pleť. Není zrovna nejvoňavější, ale je výborné. Udělejte si drožďovou pomazánku a trochu si naneste i na pleť. A zírejte na ten zázrak.13. Nemůžete se akné zbavit minimálně půl roku? Navštivte kožního. Nemá cenu se trápit, pokud nic nezabírá. Akné může signalizovat nemoc, která se projevuje právě skrze akné. To ale zjistí doktor. Ten vám předepíše antibiotika či jiná léčiva, která vám pomohou.

14. Choďte na sluníčko. Opalování může pomoci v léčbě akné, jelikož nám dodá vitamín D. NIKDY se ale neopalujte bez kvalitní ochrany.

15. Nepoužívejte přílišné množství přípravků ani peeling. Někdy málo znamená hodně, tímto se řiďte. Neplácejte na sebe tuny přípravků a hlavně nepoužívejte peeling, tím si akorát pleť rozdráždíte a akné rozšíříte.Tohle je moje odpověď na to, jak se zbavit akné. Pokud některou z rad zkusíte, napište nám, jak vám pomohla.

Chcete mít hladkou a krásnou pleť? Přečtěte si účinné triky, které fungují.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.