Sedavý a líný styl života a nedostatek fyzické aktivity mohou nejen oslabit naše tělo, ale také vést k vážným zdravotním problémům. Nicméně existuje řešení i pro ty, kteří nenávidí cvičení nebo jsou extrémně zaneprázdněni a to po celý den. A to řešení se jmenuje chůze. Každý den si najděte 20 minut a tu věnujte chůzi. I takhle krátká doba může prospět a podpořit vaše zdraví. Nehledejte výmluvy a nevyhýbejte se alespoň malému pohybu. Přidejte chůzi do každodenní rutiny!

chůzeFoto: pexelsVědci z univerzit po celém světě dokázali, stejně jako regionální centrum pro prevenci rakoviny, že jen 20 minut chůze může být velmi prospěšný pohyb pro vaše zdraví a tělo.

Dokonce proběhl výzkum, který zahrnoval osoby starší 60 let. Účastníci výzkumu museli každý den vykonávat 15-20 minutové procházky a bylo prokázáno, že to snížilo riziko jejich úmrtí o 22% ve srovnání s účastníky, kteří nechodili vůbec.

A jaké benefity chůze přináší?

Výhody krátkých procházek:

  • chrání před cukrovkou
  • pomáhají při hubnutí
  • zvyšují hladinu vitamínu D
  • zmírňují bolest (i psychickou)
  • pomáhají zabránit rakovině střev, prsu a plic
  • podporují srdeční zdraví
  • zlepšují náladu

Tak na co čekáte? Proč to nezkusit? Zabere vám to opravdu jen 20-30 minut denně.Doporučuje se chodit na procházky ráno hned po tom, co se vzbudíte. Dokonce ikdyž jdete do práce, vyplatí se vstát dřív a udělat si menší kolečko pěšky. Budete mít hned o něco lepší den! 🙂

Podívejte se na 10 superpotravin, které vám pomohou posílit imunitu.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.