Toužíte po dlouhých, krásných, lesklých a zdravých vlasech, vyzkoušeli jste už stovky přípravků, šamponů a masek a stejně se nic neděje? Nejlepší, co můžete dopřát svým vlasům je přírodní produkt – kokosový olej. Už jste slyšeli o jeho zázračných účincích? Používejte kokosový olej na vlasy a uvidíte ty zázraky. Dá se použít jako kondicionér, maska, výživné sérum nebo jako přípravek proti vším a lupům. A mnohem víc, tak to s námi pojďte vyzkoušet.

Přečtěte si, na co všechno se dá kokosový olej použít.

Proč používat kokosový olej na vlasy?

kokosový olej na vlasy
Foto: pixabay
 

1. Mějte krásné, dlouhé a zdravé vlasy

Kokosový olej obsahuje vitamíny E a K a také železo, což jsou látky, které přispívají růstu vlasů. Pokud vás tedy trápí pomalý růst vlasů a jejich lámavost, začněte pravidelně používat kokosový olej na vlasy. Základem je rozpuštěný olej, který vtírejte do konečků třeba obden. Nemusíte se bát mastných vlasů, konečky všechen olej vsáknou. Připravte se na krásné, zdravé, neroztřepené konečky a nekonečně dlouhé vlasy.

krásné vlasy

Foto: Pexels
Kokosový olej se dá používat i jako kondicionér a maska. Rozpuštěný olej naneste od kořínku vlasů a do jejich délek. Zabalte vlasy do ručníku, alobalu, koupací čepice, cokoliv najdete a přes noc nechte působit. Poté umyjte vlasy alespoň 3x, abyste dostali všechen olej z vlasů pryč.

Barvíte si vlasy a rádi byste byli k vlasům šetrnější? Do barvy kápněte pár kapek oleje a naneste společně.

2. Kokosový olej na vlasy pro zdraví

Trápí vás nebo vaše děti vši a chcete se vyhnout chemickým přípravkům? Kokosový olej je nejlepší a hlavě přírodní volba! Olej všechny vši udusí a zabije. Raději doporučuji pro jistotu umýt ještě klasickým šamponem proti vším, ale jen jednou.

kokosový olej na vlasy

Foto: Pixabay

Olej vám pomůže i v případě, že máte problém s vypadáváním vlasů, což souvisí s bakteriemi a plísněmi, které na pokožce hlavy také mohou vzniknout. Kokosový olej působí antibakteriálně a bakterií vás zbaví.

A dobrou zprávu mám i pro ty, které trápí lupy. Ty jsou způsobené vysušenou pokožkou hlavy a proto je potřeba ji promastit. Pravidelně tedy nanášejte olej do pokožky a důkladně vmasírujte.

Mějte krásný úsměv díky kokosovému oleji.3. Prevence

Narozdíl od chemických přípravků, kokosový olej chrání vlasy zvenku i zevnitř, dodává jim potřebné vitamíny a živiny. Působí jako prevence vypadávání vlasů, jejich třepení a vysušování. Olej působí proti nadměrnému pocení.

Zkuste vyměnit laky a gely za kokosový olej. Je také lepkavý a udrží váš účes na místě.

A proč kokosový olej na vlasy nepoužívat?

Asi jen tehdy, pokud nemáte moc času a nemůžete si dovolit čekat hodiny s olejem ve vlasech. Opravdu totiž mastí vlasy a musíte si tedy vyhradit dostatek času na mytí.

Jinak ale je to opravdový zázrak. Znáte kokosový olej a používáte ho?

Podívejte se, proč používat kokosový olej na pleť.Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.