Panická ataka je velmi nepříjemná věc, která trápí čím dál tím více lidí. Občas si ji lidé pletou s obyčejnou nervozitou, proto vám ukážeme, jak se taková panická ataka projevuje a jak se dá řešit. Má celkem typické projevy, a tak si ji nespletete. Pokud máte všechny tři projevy, neváhejte si dojít za odborníkem a začít váš problém řešit.

Přečtěte si také:Vědci zjistili, že poslouchání této písně snižuje stres až o 65 procent

3 znamení, jak se projevuje panická ataka

panická atakaFoto: pixabay

1. Třes

Panická ataka se často spouští, když se nacházíte v nějaké nepříjemné situaci. Často mezi hodně lidmi, kdy se najednou začnete klepat a máte pocit, že chcete okamžitě zmizet a být sami.

2. Hlasy

V té nejhorší atace se mohou objevit hlasy v hlavě, které bývají dosti nepříjemné. Objevují se ve chvíli, kdy se nacházíte v nějaké hodně svízelné situaci, ve které se necítíte dobře.

3. Strach

Strach se samozřejmě může objevit i mimo panickou ataku, ale často ji doprovází. Možná, že ten strach ani není z ničeho konkrétního, ale spíše takový obecný. Nepříjemný pocit v břiše, bušení srdce, stažený žaludek.. že to znáte?

Všechny tyto projevy nemusí jistě znamenat, že procházíte atakou, ale pokud máte velmi nepříjemné pocity, které cítíte, když jste mezi hodně lidmi nebo pokud máte nějakou fobii, u které se vám to objevuje,

Takto se nejčastěji projevuje panická ataka. Pokud máte podezření na to, že máte ataku, je třeba to řešit.

Přečtěte si také:Jak se zbavit stresu: 10 tipů, jak mít klid v duši