Ploché břicho je snem hodně lidí a není tak těžké ho dosáhnout. Rozhodující je zdravá strava, která se na plochém břichu podílí z 80 % a zbylých 20 % je cvičení. Je opravdu důležité cvičit pravidelně, stačí pár minut denně, ale opravdu to dodržet a další významnou součástí cesty za plochým břichem je vůle a vytrvalost. Opakujte tyto jednoduché cviky každý den a ploché břicho bude vaše!Jak na ploché břicho?

ploché břicho
Foto: pexels

Cvik 1: Plank

Velmi oblíbený cvik, díky kterému budete mít ploché břicho a zpevněné celkově celé tělo. Cvik se dá provádět na celých pažích i na loktech. Zkuste v planku vydržet co nejdéle. Doporučujeme si zapnout stopky, zapisovat časy a pozorovat, jak jste ve výdrži lepší a lepší.Cvik 2: Boční plank

Boční plank je skvělý na šikmé břišní svaly. Opět jde o co nejdelší výdrž, ale je zde ještě jedna varianta, o trochu těžší. Druhou ruku, kterou máte v bok, dejte k hlavu a snažte se loktem dotknout podložky a zase zpět. Svaly tak dostanou pořádně zabrat!

Cvik 3: Obrácený plank

Velmi jednoduchý cvik, který ale jednoduše jen vypadá. Zaujměte stejnou polohu, jako vidíte výše na obrázku a snažte se zadkem se přiblížit k podložce a vrátit se zase zpátky do původní polohy. Druhá varianta je ta, že zůstanete nahoře, zpevněné břicho i zadek a budete dávat kolena od sebe a poté zase k sobě. Důležité je nekrčit lokty!Cvik 4: Sedy lehy

Tento cvik je velmi známý a také účinný, pokud ho děláte správně. Lehněte si na záda, pokrčte nohy a ruce dejte za hlavu. Zvedejte se z podložky, ale dejte pozor, ať nezvedáte nohy z podložky. Pokud se tak děje, zvedejte se jenom mírně, postupem času můžete jít výš a výš.

Provádějte tyto cviky po dobu čtyř týdnů a uvidíte, jaká změna se na vašem břiše bude dít.

Zkusíte tyto cviky na ploché břicho? Dejte vědět, jak vám to jde.

Pokud sháníte další cviky, které byste mohli provádět, podívejte se na tyhle, které se dají dělat pomocí židle.Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.