Otužování je neskutečně zábavná a hlavně zdravá aktivita. Nejen pro naše fyzické zdraví, ale i psychické, protože při něm překonáváte sami sebe. Pokud se otužují vaši kamarádi nebo známí a možná byste to taky chtěli vyzkoušet, poradíme vám, jak na to, protože ne vždy lidé volí bezpečnou a zdravou cestu. Základ je jít na to pomalu a rozhodně ne přes bolest.

Přečtěte si také:CBD olej: přírodní zázrak, který vrátí vaše tělo i mysl do rovnováhy4 tipy pro začátečníky v otužování

otužováníFoto: pixabay

Přečtěte si také:Alergie na lepek: 8 způsobů, jak poznat, že ji máte

1. Začněte pomalu

Určitě rovnou neskočte do ledového rybníka nebo nemučte pod studenou sprchou. Prvním krokem může být i to, že vylezete do zimy jen v tričku, bez mikiny. Samozřejmě na chvíli. Poté můžete zkusit vlažnou sprchu a s každým sprchováním otočit kohoutek trochu více na studenou vodu. A takto můžete dojít až k vysněnému otužování, které se stane pravidelnou součástí vašich dní.2. Zvolte si vlastní tempo

Nemusíte být ani moc rychlí, stačí dělat maličké krůčky. A k cíli se dostanete i pomalu.

3. Nenechte se nikým nutit

Pokud vás někdo nutí a vy se na to necítíte, určitě se nenechávejte přemlouvat a prostě řekněte NE. Vy sami nejlíp víte, jak se cítíte a pokud to přejdete, můžete toho taky litovat.

4. Nedělejte to za každou cenu

Nechce se vám, není vám dobře nebo vám to prostě nedělá ani dobrý pocit a je vám z toho špatně? Tak to prostě nedělejte.

Co vy a otužování? Otužujete se pravidelně, teprve se chystáte začít nebo jste ti, kteří nenávidí studenou vodu a nikdo je k tomu nepřemluví?

Přečtěte si také:Vysoká imunita: jak na ní v téhle době?