Máte zubní kaz nebo si to myslíte, bolí vás to a nemůžete se rychle dostat k lékaři, protože jste zrovna na dovolené, bydlíte mimo město nebo je víkend? Víme, jaká to je bolest, ale naštěstí nemusíte trpět tak moc. Existují babské rady, které dokážou bolest zmírnit a alespoň na chvilku vám pomoci. Nemyslete si, že to vyřešíte napořád a už s tím nebudete mít potíž. Je to pomoc dočasná a stejně byste se měli svěřit odborníkovi a kazu se zbavit. Čím větší zubní kaz bude, tím větší bolest zažijete na zubařském křesle. Tak šup k zubaři.

Přečtěte si také: 6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu5 babských rad jak na zubní kaz

zubní kazFoto: pixabay

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti zubu do 5 min podomácku

1. Vezměte si prášek na bolest

Tohle je asi nejposlednější možnost pokud vás to opravdu bolí a nejde to vyřešit přírodní cestou. Nadopujte se a jděte si lehnout, ideálně usněte na co nejdéle. Denně si takových prášků můžete vzít maximálně 4.

2. Vyplachujte si ústa heřmánkem

Heřmánek má zklidňující účinky, takže si můžete udělat odvar a proplachovat nebo klidně popíjet celý den, uleví se vám.

3. Přikládejte si ledové obklady

Led a obecně studené obklady znecitlivují, proto použijte třeba ledovou zeleninu nebo přímo led, který dejte do pytlíku.

Přečtěte si také: 6 efektivních způsobů, jak se zbavit zubního plaku jednou provždy4. Kloktejte teplou vodu se solí

Teplá voda ideálně s mořskou solí dezinfikuje, proto si pusu proplachujte. Ne ale moc často, aby vám sůl zase nevyžrala hůlku úst. 🙂

5. Vyzkoušejte tymián

Tymián má antiseptické a antibakteriální účinky, proto buď žvýkejte samotnou bylinu nebo si udělejte odvar a popíjejte. Velmi vám pomůže a uleví se vám.Tyto rady využívejte opravdu jen ve chvíli, kdy se nemůžete okamžitě dostavit k lékaři. Jde o rychlou pomoc a úlevu. Nic z výše zmíněných rad nedokážou nahradit zubního lékaře, proto nečekejte a objednejte se hned, jak je to možné. Může se stát, že vám tyto rady pomohou a uleví se vám, proto si budete myslet, že už to nemusíte řešit, ale to není dobrá cesta. Můžete si zadělat na pořádné problémy, zubní kaz se vám může rozšířit a dokonce můžete dostat do těla i zánět. Má to tedy nepěkné důsledky. Hlavně stejně skončíte na zubařském křesle a budete tam trpět, proto doporučujeme navštívit odborníka co nejdříve.

Trápí vás zubní kaz a nemůžete zrovna jít k lékaři? Zkuste tyhle tipy a uleví se vám.

Přečtěte si také: Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv