Kopřivy pálí a možná ani nevypadají hezky, jako děti jste je určitě nesnášeli. Ale víte, že mají léčivé účinky a pít čaj udělaný z listů dokáže zázraky? Musí se s ním opatrně, protože ředí krev, a tak se doporučuje dělat očistnou kůru jen na pár týdnů. Pokud toto budete dodržovat, můžete se těšit z parádních výsledků. Povíme vám, proč kopřivový čaj pít a s čím vám pomůže.

Přečtěte si také: Trápí vás návaly horka? 5 tipů jak proti nic bojovat5 důvodů proč pravidelně pít kopřivový čaj

kopřivový čajFoto: pixabay

1. Pomůže s hubnutím

Věděli jste, že kopřivový čaj zrychluje metabolismus? Pokud dlouho bojujete s hubnutím a redukcí váhy, přidejte do boje právě i čaj z kopřiv.

2. Doplní do těla vitamíny minerály

Vitamíny A,C,K a B jsou ty, které obsahuje právě kopřiva. Je to výborný antioxidant a obsahuje spoustu minerálů jako je fosfor, hořčík, draslík nebo sodík a vápník. Je to taková vitamínová bomba, která vás ochrání před volnými radikály.

Přečtěte si také: Zázrak jménem voda: 10 faktů i mýtů3. Pomůže s vyrážkou a ekzémem

Jestliže máte problém s akné nebo vyrážkou na těle a zrovna se nedostanete k moři, využijte kopřivový čaj. Můžete ho pít i potírat kůži a díky antihistaminikům se vám uleví.

4. Vyvažuje hladinu cukru v krvi

Není to tak, že by cukrovkáři mohli pít kopřivový čaj, a tak vysadit inzulin, to vůbec ne. Ale pokud si chcete udržet jakožto zdravý člověk adekvátní hladinu cukru v krvi, využijte k tomu právě kopřivový čaj.

5. Dokáže ulevit od problémů s močovými cestami

Pokud trpíte na infekce močových cest nebo obecně záněty v této oblasti, pálením a bolestmi při močení, kopřivový čaj vás může zachránit. Střídejte ho s urologickým čajem a uvidíte, že mnohdy nebudete potřebovat ani klasické léky.

Kopřivový čaj si můžete udělat doma tak, že svaříte listy a necháte vylouhovat anebo si ho jednoduše koupíte:

kopřivový čajFoto: Heureka

Koupit kopřivový čaj.Jaké je doporučené dávkování?

Čaj z kopřiv byste měli pít maximálně po dobu třech měsíců 2x denně a poté alespoň na měsíc vysadit. Pokud máte nějaký zdravotní problém, jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem o vhodnosti a dávkování přímo pro vás.

Je také možné, že dostanete alergickou reakci, tu totiž můžete dostat na všechno. Pokud se tak stane, okamžitě vysaďte a opět se poraďte s odborníkem. Z těchto důvodů čaj začněte popíjet po malých dávkách.

Kopřivový čaj je moc zdravý a dokáže pomoci od problémů. Opatrně ale s dávkováním.

Přečtěte si také: Těchto 5 věcí se stane, když omezíte alkohol