Většina lidí zastává názor, že i když by se přes rok mělo jíst zdravě, pestře a vyváženě, na Vánoce by si každý měl dát to, na co má chuť, ať už je to zdravé nebo nezdravé. Pak jsou tu ale lidé, kterým nezdravé jídlo nedělá dobře, drží dietu a nechtějí ji porušit nebo zkrátka chtějí mít vyváženou stravu i přes vánoční svátky. A pro ty přinášíme 5 různorodých receptů na zdravý bramborový salát, který výborně chutná a nebude vám připadat, že jste se o něco ochudili. Bonusem je, že vám po něm bude krásně a vůbec ne těžko. Tak co, dáte přednost perfektní postavě nebo si dopřejete klasiku?5 receptů na zdravý bramborový salát, který vám bude chutnat

zdravý bramborový salát
Foto: pixabay

1. Zdravý bramborový salát s jogurtem

Tohle je asi nejznámější recept na zdravý bramborový salát! Protože největším problémem je majonéza, jednoduše ji vyměníme za omáčku z jogurtu. Ochutíme ji solí, pepřem a klidně nějakým kořením, které máte rádi. Do jogurtu můžete také přidat lžičku hořčice a pokud chcete omáčku hustší, přidejte trochu najemno nastrouhaného parmazánu. Jogurt také můžete napůl namíchat se zakysanou smetanou.

Doporučujeme vyměnit klasický junior salám za vysokoprocentní šunku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maruška (@maruskaveg),

2. Bramborový salát s jablky

Uvařte brambory ve slupce do měkka, oloupejte je a smíchejte s nakrájenými vajíčky, uvařenými natvrdo, s cibulí, kyselou okurkou a uvařenou mrkví. Ochuťte solí, pepřem, lžičkou hořčice a přidejte nasekanou petrželku. Směs zamíchejte spolu se zakysanou smetanou a nakonec přidejte na kostičky nakrájená jablíčka.

Tuto sladko-kyselou chuť budete milovat! Pokud nechcete mít v salátu žádnou zálivku, stačí vynechat zakysanou smetanu. 🙂

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený lukas.mami.kitchen (@lukas.mami.kitchen),

3. Řepový bramborový salát

Tak tenhle bramborový salát je úžasně zdravý, dobrý, lehký a budou ho milovat i děti zejména kvůli své barvě. Uvařte brambory a nakrájejte je na kostičky, ty potom smíchejte s uvařenou řepou a přidejte jakékoliv bylinky. Řepa má v sobě hodně šťávy, tak když do salátu přidáte trošku jogurtu, spojení se šťávou udělá dobrou omáčku, která obalí celý salát. Mňam!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aneta (@anetkabal),

4. Lehký bramborový salát

Připravte si uvařené brambory, které smíchejte se lžící másla a s bylinkami, které máte rádi. Přidejte cibuli na kolečka a nakrájený řapíkatý celer. Osolit, opepřit, přidat šťávu z citrónu. Hotovo – jednoduché a výborné!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený peeli-recepty.blog (@peelirecepty),

5. Veganský bramborový salát

I pro vegany máme recept! Je to jednoduché, smíchejte uvařené brambory, zeleninu, klasicky jako u běžného salátu. Vajíčka nahraďte tofu a použijte buď sojanézu nebo veganský jogurt. Další alternativou je hummus, který se dá také použít jako dresink. Salát ochuťte černou solí, která chutná i voní po vajíčkách. Uvidíte, že bude chutnat i těm, kteří jsou zvyklí na běžný salát.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Plody přírody (@plodyprirodyvedoucikezdravi),

Zkusíte letos zdravý bramborový salát nebo zůstanete u klasiky? Máte nějakou ingredienci, kterou v salátu nesnášíte? Někde vynechává cibuli, vejce nebo třeba okurku.

Vyzkoušejte vegetariánské recepty na štědrovečerní večeři!