Léto už klepe na dveře a vy pořád nemáte tělo do plavek, jaké jste si představovali? Ještě máte nějaký ten čas a je skvělé, dostávat se do formy během celého léta, protože nikdy není pozdě a ještě toho hodně zvládnete. Zadek je problematická partie u hodně z nás a pokud s ním chceme něco udělat, chce to hodně práce a hlavně trpělivosti. My vám povíme, jak zhubnout zadek rychle a hlavně opravdu efektivně bez yoyo efektu.

Pokud čtete tento článek v zimě, není od věci začíná už takhle brzy. Budete mít spoustu času a hubnutí může být klidné, pomalé a pozvolné. To je totiž nejudržitelnější a také nejzdravější.

Přečtěte si také: 10 jednoduchých cvičení, jak zhubnout stehna a zadek6 tipů jak zhubnout zadek rychle a účinně

jak zhubnout zadekFoto: pexels

Pamatujte, že jste krásní takoví, jací jste a cestu za lepší postavou byste měli brát jako zábavu. Mělo by vás to bavit a ne ubíjet, ne se každý den vážit a měřit a moc to neřešit. Uvidíte, že vám to tak půjde lépe. Psychika dělá divy, proto pokud se budete bát každé kalorie, každého jídla a také každého dne, kdy necvičíte, počítejte s tím, že to nepůjde jednoduše. Nejdříve se hoďte do pohody a poté začněte.

1. Upravte jídelníček

Pokud si myslíte, že budete cvičit zadek a jíst úplně všechno bez omezování, tak to jste na omylu. Vaše snaha pak bude zbytečná. Pokud je zadek vaše problematická partie, vždy se vám do ní uloží všechno nezdravé. Je to místo, které bude hubnout jako poslední. Proto se zaměřte na vyzáření co největšího množství bílého cukru a smaženého. Když si toto dopřejete občas, nic se nestane, ale nesmí to být na denní bázi.2. Pijte hodně vody

Jestli máte problém s celulitidou v oblasti zadku, měli byste navýšit příjem čisté vody a neslazených čajů. Nejen kvůli celulitidě, ale i kvůli zrychlení metabolismu a rychlejšímu hubnutí. Vyhněte se sladkým limonádám, energy drinkům a kávy s cukrem. Pokud máte s čistou vodou problém, hoďte si do ní pár kousků ovoce nebo lístky bylinek, třeba máty nebo meduňky.

3. Posilujte

Většina lidí si myslí, že když budete posilovat zadek, bude obrovský. To ale není pravda! Cvičte se svou váhou a zpevňujte, co to jde. Protože pevný zadek vypadá skvěle v jakékoliv velikosti.

Přečtěte si také: Cvičení s Pamela Reif: zázrak nebo zklamání?

4. Běhejte

Běhání je snad nejlepší na spalování tuků v oblasti zadku a hýždí. Stejně ale bude fungovat i tanec nebo skákání přes švihadlo. Zkrátka jakékoliv cardio.5. Zařaďte lymfodrenáže

Přístrojové nebo účinnější ruční lymfodrenáže jsou velmi efektivní a příznivě působí na lymfatický systém. Přesněji zrychlují lymfu, a tak pro vás bude hubnutí v oblasti zadku jednodušší.

Přečtěte si také: 30 účinných tipů jak zhubnout břicho ještě tento měsíc

6. Mějte rádi své tělo

Je důležité mít v pořádku psychiku a mentální nastavení mysli. Mějte se rádi takoví, jací jste a přejte si být lepší. I ten svůj zadek mějte rádi a pokud si myslíte, že je moc velký, nevadí, to je dnes trendy!

Mějte na paměti, že pokud se vám povede zhubnout zadek a zase se vrátíte ke starému životnímu stylu, nejspíše ho budete mít zpět. Zkuste si ho tedy udržet co nejdéle!

Otázku „jak zhubnout zadek“ si každoročně klade spoustu lidí. Přitom to chce jen být trpělivý a vydržet. Zároveň si nedávat příliš vysoké cíle, ale být realistický.

Přečtěte si také: Cviky na zadek, které fungují a pomohou vám zhubnout a zpevnit