Podzim je plný chřipek, únavy, nachlazení a nemocí a těm se všichni chceme ubránit. Imunitu máme obecně celá populace oslabenou i vlivem covidu, takže myslete na posílení imunity. Funguje několik věcí, na které byste se měli zaměřit. Ukážeme vám 5 tipů na posílení imunity, které můžete praktikovat vy a některé dokonce i vaše děti. Pokud chcete být zdraví a vyhnout se nemocem, následujte naše tipy a vyzkoušejte je. Dejte nám pak vědět, jak vám pomohly a jestli jste díky nim méně nemocní.

Přečtěte si také:Mátový čaj a jeho 6 účinků na zdraví5 účinných tipů na posílení imunity

posílení imunityFoto: pixabay

Přečtěte si také:Psychika je základ zdraví: 5 hlavních způsobů, jak si ji udržet

1. Otužujte se

Sprchujte se ledovou vodou, je to velmi zdravé. Samozřejmě pokud s otužováním začínáte a budete 10 minut pod studenou vodou, přivodíte si tak akorát rýmu. Začněte pomalu – vlažnou vodou na krátkou dobu a postupně dobu prodlužujte a sprchujte se více studenou vodou.

2. Choďte do sauny

To souvisí trochu s tím otužováním, protože po sauně musíte skočit pod ledovou vodu. Sauna je skvělá jako prevence před nemocemi, na posílení imunity a také pokud už jste nemocní, protože z těla vyplavuje škodlivé látky.

Přečtěte si také:21 překvapivých věcí, které působí na vaše duševní zdraví

3. Jezte velké množství vitamínů

Na podzim a v zimě jezte mnohem více ovoce a zeleniny než běžně. Tělo to hodně potřebuje a až se o vás pokusí nemoc, tělo z těchto přijatých vitamínů bude čerpat.4. Zahřívejte se

Tepe se oblékejte a zahřívejte se nejen zvenku, ale i zevnitř. Pijte horké čaje a jezte jídla, která obsahují chilli a podobná koření. Nevyhýbejte se zázvoru ani česneku, jen na ten alkohol, který také velmi dobře zahřívá, si dejte pozor.

5. Choďte na sluníčko

Jakmile vysvitne sluníčko, jděte ven. Pokud můžete, jeďte na hory a užijte si horské slunce.

Tohle jsou naše tipy na posílení imunity, které vám pomohou zůstat zdraví po celé období podzimu a zimy. Praktikujte je pravidelně a těšte se na to, že budete zdraví jako rybičky.

Přečtěte si také:Zdravá snídaně na 10 způsobů: co si dát ráno, abyste zůstali zdraví?