Když se řekne alergie, možná si jako první vybavíte tu na pyl a pak nějaké potravinové, ale tím to nekončí. Víte, že můžete mít alergii i na slunce? Projevuje se při opalování a vystavování sluníčku tak, že vám naskáčou pupínky, takové malé puchýřky, které svědí, pálí a jsou červené, případně bílé. Vzpomeňte si, jestli se vám něco takového nedělá, nejčastěji na obličeji a hrudníku, ale alergie na slunce se může objevit kdekoliv a kdykoliv. Je to nebezpečné a hlavně nepříjemné, tak se pojďme podívat, jak se jí zbavit.

Přečtěte si také: 10 tipů jak konečně vyzrát na cystické akné5 způsobů, jak se zbavit alergie na slunce

alergie na slunceFoto: pixabay

Přečtěte si také: Psychika je základ zdraví: 5 hlavních způsobů, jak si ji udržet

Jak ji poznat?

Alergie na slunce se objevuje nejčastěji jako ve vyrážka ve formě malých puchýřků, které svědí. Jakmile se začnete škrábat, puchýřky praskají a teče z nich voda. Někdy se ale může objevit jako červené fleky na kůži, které pálí nebo také svědí. Nejčastější míst výskytu je hrudník, ramena a ráda.

1. Vyhněte se slunci

Zkuste se nevystavovat slunci naschvál a pokud to nejde, zkuste to alespoň v denní dobu, kdy je slunce nejsilnější. To znamená kolem 12té hodiny polední. Jestli vás čeká celý den na slunci a do stínu se z nějakého důvodu nedostanete, nezapomínejte alespoň na pokrývku hlavy a také dostatečný pitný režim.2. Používejte vysokou ochranu

Rozhodně nezapomínejte na ochranné přípravky s SPF alespoň 50. A používejte je i ve chvíli, kdy nejste vyloženě na sluníčku. To pálí a opaluje i přes mraky, tak pozor.

3. Zahalte citlivé části těla

Vezměte si tričko, při opalování si přes sebe přehoďte ručník nebo jakoukoliv látku. Pokud se půjdete koupat, nechte si tričko na sobě, bude vás příjemně chladit.4. Kupte si speciální přípravky

Existují speciální přípravky přímo pro lidi, kteří trpí intolerancí na slunce. Bývají s ochranou 50 a opravdu fungují. Jen je nezapomeňte natírat pravidelně a ne jen jednou denně. Zvlášť, pokud se v průběhu dne koupete. Vyzkoušejte třeba tenhle.

5. Nezapomeňte na péči po opalování

I používat krém po opalování je velmi důležité. Když se vám povede se spálit, kromě klasického krému použijte Panthenol, který vám uleví.

Pokud se u vás alergie na slunce objeví, nenechávejte to jen tak a nemyslete si, že to zmizí. Intoleranci na slunce budete mít pravděpodobně na celý život a nebojte, nebude se rozrůstat. Většina lidí má problémy na určité části těla, nejčastěji to je krk, dekolt, záda nebo dokonce boky. Pokud se vám už puchýřky udělali, snažte se je neškrábat a vydržet to, jinak si to roznesete a bude to ještě horší.

Pokud se radujete, že ženou alergií na slunce netrpíte, je to fajn, ale mějte na vědomí, že taková alergie se může objevit klidně ve třiceti nebo čtyřiceti letech stejně jako jiná alergie. Chraňte se tedy i tak.

Takhle se zbavíte alergie na slunce i dalších kožních problémů, které souvisejí s opalováním a sluncem. Možná se jich nezbavíte úplně, ale rozhodně omezíte nepříjemné projevy.

Přečtěte si také: 10 nejkrásnějších míst na planetě kde pozorovat půlnoční slunce