Zubní plak je něco, co se tvoří na našich zubech a je to častá příčina vzniku zubního kazu nebo onemocnění dásní. Naším úkolem je dostat zubní plak ze zubů pryč, ten se ale bohužel rychle tvoří. Samozřejmostí je pravidelné a pečlivé čištění zubů, to ale mnohdy nestačí. Je dobré zařadit i další péči, která nám s tím, jak se zbavit zubního plaku. Následuje dohromady šest různých způsobů, které můžete zkusit. Jsou levné a účinné. Každý má ale rozdílné tělo, stejně tak i ústní dutinu. Každému tedy může pomáhat něco jiného. Důkladné odstranění plaku vede k zářivě bílým zubům, o které usilujeme snad všichni. 🙂Jak se zbavit zubního plaku?

jak se zbavit zubního plaku
Foto: unsplash

1. Jedlá soda

jak se zbavit zubního plaku
Foto: pixabay

Jedlou sodu můžete použít jako přírodní scrub. Vyčistěte si s ní zuby pomocí kartáčku stejně, jako s pastou. Měla by zajistit i zářivější a bělejší úsměv. Musíte tuto metodu aplikovat pravidelně.2. Aloe Vera

jak se zbavit zubního plaku
Foto: pixabay

Jak se zbavit zubního plaku? Vyrobte si silnou přírodní zubní pastu!

Budete potřebovat jedlou sodu, gel z aloe vera, citrónový esenciální olej a rostlinný glycerin. Používejte tuto směs místo klasické pasty a sledujte, jak jsou vaše zuby krásně bílé, leské a zdravé.

3. Pomerančová kůra

jak se zbavit zubního plaku
Foto: pixabay

Až budete jíst pomeranč, vzpomeňte si na tuto radu. Vezměte si slupku a otřete si o ni zuby. Pomáhá bojovat proti bakteriích a skvrnám na zubech. Poté opláchněte vodou.

4. Sezamová semínka

jak se zbavit zubního plaku
Foto: pixabay

Něco pro fajnšmekry! Vložte si do úst několik semínek a chvíli je žvýkejte, poté vyplivněte. Krásně dokážou vyčistit vaše zuby.5. Vitamínová zubní maska

jak se zbavit zubního plaku
Foto: pixabay

Vitamín obsahuje vitamín C a proto je dobré si vytvořit ovocnou masku, která nám pomůže zbavit zuby vrstvy plaku. Smíchejte dužinu z rajčat, jahod a pomeranče a naneste na zuby. Nechte působit 5-6 minut a opláchněte. Pomůže to odstranit téměř všechny bakterie z ústní dutiny a osvěží dech.

6. Ocet

jak se zbavit zubního plaku
Foto: pixabay

Pozor! Tato metoda nepatří k nejchutnějším, ale je za to 100% přirozená a dokáže vyčistit zuby bez chemického poškození. Smíchejte 2 lžíce octa, jednu lžíci soli a 4 lžíce vody. Naneste, nechte působit pár minut a opláchněte.Vyzkoušíte některou z 5 způsobů, jak se zbavit zubního plaku?

Říká se, že prevence je lepší než léčba. Podívejte se, jak předejít vzniku zubního plaku.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.