Máte v poslední době pocit, že jste stále unavení, ospalí, nic se vám nechce a do všeho se musíte nutit? Stává se to často v období podzimu, kdy vás může trápit podzimní únava nebo naopak na jaře, kdy řádí jarní únava. Nebo je tu ještě třetí možnost a to ta, že na vás něco leze, máte špatné období nebo se tento stav zjeví z ničeho nic a vy nevíte, jak se toho zbavit. Existuje několik věcí, které můžete zkusit a tím si přivolat příval nové energie, která vás z toho dostane. Vyzkoušejte to! 🙂

Přečtěte si také: 10 jednoduchých rad jak usnout do 30 sekund

6 tipů co dělat při nedostatku energie

energieFoto: pixabay

Přečtěte si také: Co je to kratom? 10 věcí, se kterými vám pomůže

1. Změňte jídelníček

Pokud jíte příliš často těžká, kořeněná jídla, stravujete se ve fastfoodech a ve spěchu, po ovoci a zelenině moc nesaháte a jíte k tomu ještě nepravidelně, není se čemu divit, že nemáte příliš energie. Zařaďte do svého dne 3 hlavní jídla a dvě svačiny a snažte se dodržovat časy jídel. Pijte k tomu hodně hlavně čisté vody a zapomeňte na energetické drinky, které vás sice na chvilku nakopnou, ale dlouhodobě to moc nefunguje. Dejte si třeba 2x denně kávu, ideálně bez cukru.

2. Srovnejte si spánkový režim

Spíte přes týden sotva 5 hodin a o víkendu to doháníte tak, že jste v posteli ještě ve 2 hodiny odpoledne? Takhle to nejde, musíte spát každý den alespoň 8 hodin a pokud potřebujete i přes den, dopřejte si šlofíka na dvacet minut.

3. Zvolněte

Máte toho hodně a nestíháte? Určete si priority a trochu uberte. Pokud toho budete mít až nad hlavu a budete se snažit stihnout úplně všechno, nic nebude pořádně a vy budete vyřízení.

Přečtěte si také: 9 zaručených tipů, jak zatočit s jarní únavou

4. Do ničeho se zbytečně nenuťte

Víte, že byste měli udělat tohle a támhleto, ale nechce se vám? No tak se do toho jednoduše nenuťte a bude vám hned lépe.

5. Zkuste něco přírodního, co vás nakopne

Kratom, CBD olej nebo matcha. To vám může zvednout přírodní cestou náladu.

6. Může pomoci detox

Dopřejte si ho ale vždy po konzultaci s vaším lékařem. Můžete zkusit šťávový detox nebo třeba půst. Tělo si odpočine od věčného trávení a bude vám lépe fyzicky i psychicky.

Co dělat, když nic nepomůže?

Je možné, že máte nějaký vážnější problém, který se ale nepokoušejte řešit sami. Doporučujeme vám navštívit vašeho lékaře, sdělit mu problém a on už vás vyšetří.

Přivoďte si příval energie a zbavte se ospalosti a únavy.

Přečtěte si také: Přehled o vitamínech. Kdy si je začít dodávat?