Léto je v plném proudu a když se poštěstí, máme tu slunečné počasí, které je vhodně ke koupání a opalování. No a pokud se chystáte k moři, tak tam vás sluníčka čeká habaděj. Ani netušíte, jak kůže dostává během opalování zabrat. Protože nám na vás a vašem zdraví záleží, ukážeme vám, co znamená zdravé opalování. Potom už se nebudete muset bát všemožných kožních onemocnění, které hrozí včetně tolik obávané rakoviny kůže. Navíc hrozí předčasné stárnutí, kterých se určitě chcete zbavit. Tak jak na to?

Přečtěte si také: Alergie na slunce: co pomáhá a jak proti ní bojovat?6 tipů jak na zdravé opalování, které neublíží

zdravé opalování
Foto: pixabay

1. Používejte kvalitní ochranu před sluníčkem

Bez ochrany na slunce vůbec nechoďte, ani nevíte, jak je to nebezpečné. I když to teď nevidíte, později se můžete potýkat s projevy předčasného stárnutí, vráskami nebo kožními onemocněními. Spoustu lidí si myslí, že pokud není na dovolené, nemusí se mazat, vždyť se přece záměrně neopaluje. Ale copak to tělo a kůže ví, jestli jste na sluníčku záměrně nebo ne? Rozhodně byste neměli NIKDY zapomínat na ochranu obličeje, tam je kůže nejnáchylnější a přiznejme si, neschováme ji. Zvolte minimálně ochranu s SPF 30.

2. Vyměňte občas sluníčko za stín

Opálení je krásné a slušivé, ale čeho je moc, toho je příliš. Aby vám opalování nijak neublížilo, měli byste střídat pobyt na sluníčku a ve stínu. Některé dny stravte ve stínu úplně, pokud to jde. Vynechte opalování hlavně kolem 12. hodiny, to sluníčko pálí nejvíce.3. Používejte doplňky stravy na opalování

Zdravé opalování rovná se zdravá kůže. Čím světlejší kůže, tím menší rizika. Vyživte svou kůži i zevnitř a to tak, že budete jíst dostatek ovoce a zeleniny s vitamíny, ale dodáte tělu potřebné živiny i uměle. Můžete zvolit vitamín E, selen, betakaroten nebo lykopen.

Přečtěte si také: Proč byste měli začít používat kokosový olej na všechno

4. Choďte do solárka

Ze sluníčka sice čerpáme vitamín D, ale stačí nám být jen občas venku a do těla ho dostaneme, při opalování už je toho moc. Solárko také není nejzdravější, je to umělé opalování, ale je rozhodně zdravější než opalování na sluníčku. Pokud za každou cenu chcete být opálení, občas sklářko navštivte a nebudete mít takovou potřebu se vystavovat sluníčku.5. Zvyšte příjem čisté vody

Aby byla kůže hydratovaná a sluníčko ji nevysušovalo, musíme ji vyživit. Pijte hodně čisté vody, omezte sladké nápoje a dovolené jsou i neslazené čaje a minerální vody.

6. Přijímejte hodně vitamínu C

Vitamín C je antioxidant, což je skvělý vyživovač kůže. A jak ho v těle zvýšit? Dejte si citrusy, i do pití a zkuste i céčko rozpustné ve vodě nebo v tabletkách. Pozor ale na sklovinu, vše kyselé nám ničí zuby, tak se neládujte céčkem po celý den.

Zdravé opalování je v létě základ. Dodržujte tato pravidla a můžete se v klidu slunit bez hrozícího nebezpečí.

Přečtěte si také: 5 způsobů, jak se zbavit alergie na slunce