Bolest ucha je nepříjemná a může mít hned několik příčin. Může se jednak o předmět v uchu, voda v uchu, ucpaný bubínek, zánět středního ucha, nastydnutí nebo vás může ucho bolet, když vám do něj nafouká. Samozřejmě nejlepší je prevence, proto doporučuji se teple oblékat a nosit čepici nebo něco přes uši hlavně v případě, že je zima a opravdu fouká. Tak se vyvarujete bolesti. Někdy se tomu ale vyhnout nejde, proto vám dáme tipy, jak se jí zbavit jak se zachovat v jaké situaci.

Přečtěte si také: 14 způsobů jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou bez práškůBolest ucha – jak se jí zbavit?

bolest uchaFoto: pexels

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti hlavy do 5 minut a bez prášků

1. Zánět

Zánět středního ucha bývá velmi nepříjemný, je to taková bodavá bolest ucha a dříve se to řešilo pícháním ušního bubínku, spoustu z vás na to má určitě špatné vzpomínky. To už se ale dnes příliš nedělá, nemusíte se bát. Nejlépe zaberou antibiotika, takže se asi nevyhnete návštěvě lékaře, ale pro úlevu můžete zkusit teplý obklad na ucho.

2. Předmět v uchu

Pokud máte něco v uchu, často nějakou mouchu nebo třeba děti si tam omylem strčí nějakou malou kuličku, zběsile se nesnažte do ucha strčit prst, můžete předmět zarazit ještě dál. Vezměte si dlouhou pinzetu a opatrně se snažte předmět vyndat.3. Ucpané ucho

Znáte to, používáte ušní štětinky v domnění, že si uši dokonale vyčistíte, ale vy si místo toho maz ještě zarážíte dál. To potom bolí a můžete i hůře slyšet. Nejlepší je si vzít stříkačku bez jehly, naplnit ji vodou a snažit se co největším proudem z ucha maz vyndat. Uvidíte, co vám z ucha všechno vypadne. To je klasický postup i na ORL.

4. Voda v uchu

Nejlepší je si na ucho lehnout a čekat než voda vyteče případně skákat s hlavou na stranu.

5. Nastydnutí

Pokud jste byli v zimě někde venku, neměli uši přikryté a teď vás bolí a píchá vás tam, je to známka nastydnutí. Chce to kapičky do uší, které koupíte volně v lékárně a teplý obklad.6. Bolest z větru

Píchá vás v uších? Možná jste prochladli. Pomůže opět teplý obklad na ucho nebo volně dostupné kapky do uší. Dost pravděpodobně píchání sama od sebe přejde.

Nečekejte moc dlouho, pokud vás ucho bolí déle než týden, zajděte k lékaři.

Bolest ucha může být velmi nepříjemná a my vám povíme, jak se bolesti zbavit podle toho, co vás přesně trápí.

Přečtěte si také: 6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu