Peeling je pro naší kůži a pleť božským pomocníkem, který nám pomáhá se zbavovat přebytečné kůže a udržovat ji hladkou, bez hrbolků a také zářivou. Peeling můžete koupit v obchodech, nejčastěji v drogerii, ale pokud ho budete používat často, dost se prodraží. Také přesně nevíte, co v něm je, jestli je vhodný přesně pro vás a hlavně, jak velké a hrubé budou částečky v něm. Moc drsným peelingem si totiž můžete pleť poškodit. Domácí peeling je skvělý a ingredience na něj máte všichni doma.

Přečtěte si také: TIP: domácí maska na obličej, která vám zachrání pleť6x recept na domácí peeling, po kterém budete mít božskou pleť

domácí peelingFoto: pixabay

Přečtěte si také: Máte suchou pleť? Tady je 5 tipů jak se jí zbavit

Pamatujte, že pokud máte problematickou pleť a trpíte na akné, měli byste se peelingu a obrušování kůže vyhnout. Mohli byste si zánět akorát roznést.1. Peeling pro problematickou pleť

Pokud máte problematickou pleť a přesto byste si chtěli peeling dopřát, poradíme vám jeden hodně šetrný. Smíchejte kurkumu s medem a přidejte chia semínka. Pokud bude peeling moc tekutý, přidejte vodu. Poté naneste na obličej, trochu promasírujte a nechte působit 15-20 minut jako masku. Smyjte.

2. Domácí peeling pro celé tělo

Je potřeba dělat peeling celého těla hlavně v zimě před létem a opalováním se. Můžeme si ho udělat hrubší, protože kůže na těle to vydrží. Nadrťte kávová zrna, přidejte cukr krystal a přidejte med. To je vše! Pak už si užijte domácí peeling ve sprše. Můžete nechat i působit.

3. Peeling pro hladké nohy

Na chodidlech se jednoduše tvoří tvrdá suchá kůže, kterou potřebujeme odstranit. Smíchejte hrubou mořskou sůl s olejíčkem podle oblíbenosti a už jen společně s vodou naneste na nohy.

4. Domácí peeling pro zářivou a lesklou pleť

Vezměte si bílek, smíchejte se skořicí a naneste na obličej. To by byla skvělá maska, ale pokud chceme peeling, musíme ještě přidat částečky oříšků, které nasekáme.5. Peeling pro suchou pleť

Potřebujeme hydratovat! Připravte si bílý jogurt a smíchejte s mletou kávou a lžičkou rozpuštěného kokosového oleje. Naneste krouživými pohyby a vmasírujte. Poté smyjte.

6. Peeling pro smíšenou pleť

K vytvoření peelingu použijte šťávu z citronu, olivový olej a třtinový cukr. Pleť po něm bude nádherně vyhlazená a bude jen zářit.

Domácí peeling je nejlepší, protože nestojí moc peněz a můžete si ho dopřát kdykoliv budete chtít. Který vyzkoušíte? Napište nám vaše dojmy.

Přečtěte si také: Kokosový olej na pleť: zaručený tip, jak být krásná