Dlouhé vlasy jsou touhou snad 99% žen. Která z nás by si nepřála mít krásné husté a dlouhé vlasy? V televizních reklamách nám neustále nabízejí speciální šampony, masky nebo oleje, které nám mají pomoct. Přemýšlely jste ale někdy nad tím, jak získat dlouhé vlasy přírodní cestou? Zkuste začít u vašeho stravování. Jídlo délku vlasů také ovlivňuje!

Dali jsme dohromady seznam sedmi jídel, které vám pomohou získat dlouhé vlasy a ještě díky nim budete zdravější. 20 jednoduchých účesů pro polodlouhé vlasy do 5 minut.

Losos

jak na dlouhé vlasyFoto: pexels

Omega-3 mastné kyseliny stimulují fulikuly obsažené ve vlasech, posilují je a rostou potom mnohem rychleji. Kromě toho losos obsahuje železo a vitamín B12, které opět podporují růst vlasů.

Ústřice

jak na dlouhé vlasyFoto: pexels

Ústřice jsou královnami zinku, který podporuje růst a lesk našich vlasů. Je jasné, že si tuto pochoutku nemůžeme dopřávat každý den. Dobrou alternativou je hovězí maso (játra) a maso vepřové.

Kuřecí maso

jak na dlouhé vlasyFoto: pexels

Kuřecí je skvělým živočišným proteinem, který potřebujeme k výrobě keratinu. Keratin je látka, která je obsažená ve vlasovém vláknu z 80 %. Nedostatek bílkovin způsobuje nejen zástavu růstu vlasů, ale i jejich vypadávání. Stejně dobrým zdrojem bílkovin je i maso krůtí nebo králičí.

Přečtěte si také: 10 chyb, kterým se vyvarovat, když chcete mít krásné vlasy

Vejce

jak na dlouhé vlasyFoto: pexels

Vejce obsahují nezbytné látky pro růst vlasů a udržování normálního stavu vlasů, jako jsou bílkoviny a biotin.Mandle

jak na dlouhé vlasy

Foto: pexels

Mandle obsahují vitamín E, který aktivuje růst vlasů a posiluje je. 30 gramů mandlí (asi 15-20 kousků) obsahuje 70% denní normy. Navíc mandle obsahují takové látky jako biotin, mastné kyseliny a vitamín B.

Dýňová semínka

jak na dlouhé vlasyFoto: pexels

Dýňová semínka jsou skvělým zdrojem vitamínů B1, B2, B3 a B4. Také B5 i B6. Pokud máte málo vlasů, zařaďte do jídelníčku dýňový olej.

Přečtěte si také: 10 skvělých a jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy, které zvládne každýČočka

Čočka je bohatá na železo. Takže miska čočkové polévky obsahuje asi polovinu denní potřeby železa. Kromě toho obsahuje zinek, cholin (normalizuje přívod krve do pokožky hlavy) a další užitečné prvky.