Teplá voda. Ráno. Na lačno. Neumíte si pití teplé vody představit? Nebojte, dá se na to zvyknout a nese sebou spoustu výhod a benefitů, proč si tento návyk osvojit. Navíc vlažná voda je pro naše tělo mnohem přirozenější než studená. Pokud vám ale pití teplé vody dělá opravdu velký problém, začněte na malých skleničkách a postupně přidávejte. Budete překvapeni, jak vám bude postupem času dobře a nebudete si umět představit ráno bez pití teplé vody. Pojďme se podívat na výhody, které teplá voda přináší.Výhody pití teplé vody po ránu na lačno

pití teplé vody
Foto: pexels

1. Prevence předčasného stárnutí

Nikdo nechce předčasně stárnout, mám pravdu? Příomnost toxinů může ale stárnutí způsobit a urychlit. Když naše tělo hromadí toxiny, jsme náchylnější k nemocím a stárnutí. Teplá voda nám pomůže tělo vyčistit. Navíc obnovuje kožní buňky, což vede ke zvýšení pružnosti pokožky.

2. Pomáhá ve snižování bolesti

Voda je silný přírodní prostředek ke zmírnění menstruačních bolestí. Uvolňuje svaly v podbříšku a je obecně účinným prostředkem, který pomáhá zmírnit všechny typy křečí, protože zlepšuje oběh a dokáže uvolnit svaly v těle.

3. Pomáhá hubnout

Teplá voda zvyšuje teplotu těla, což také zvyšuje rychlost metabolismu. Zvýšení metabolické aktvity znamená schopnost těla spálit více kalorií.

TIP! Zkuste do vody přidat pár kapek citronové šťávy, shodíte ještě pár kilo navíc. Dokonce nebudete mít takové chutě na jídlo.

pití teplé vody
Foto: pixabay4. Zlepšuje trávení

Pití teplé vody po ránu stimuluje trávicí systém a pomáhá tělu lépe trávit potraviny. Studená těla v těle způsobuje tuhnutí olejů a tuků. Tím dochází k zatěžování trávení. Radši vyměňte sklenici studené vody za teplou.

5. Zlepšuje krevní oběh

Pokud budete pít teplou vodu, špatné látky se nebudou usazovat a budou vyloučeny. To pomáhá krevnímu oběhu. Teplá voda pomáhá uvolňovat usazeniny a napomáhá průtoku krve.

6. Pomáhá při zácpě

Znáte jaké to je, mít zácpu? Tak mi dáte za pravdu, že to nechce zažívat často. Zácpa nastává, když má člověk buď malý nebo žádný pohyb ve střevech, což často způsobuje nedostatek vody v těle. Pití teplé vody po ránu může pomoci rozhýbat vaše střeva a tím snížit účinky zácpy.7. Zklidňuje spánek

Popíjejte teplou vodu nejenom ráno, ale i během dne, zejména při večeři, pomůže uvolnit tělo a uklidnit nervy. Dost možná si způsobíte i ospalost a nebudete mít problém s usnutím.

Pití teplé vody můžeme považovat za zázrak se spoustou výhod. Napište nám do komentářů, jestli máte tento návyk nebo se na něj chystáte. Buďte vytrvalí, trpěliví a výsledky se dostaví.Tyhle návyky ničí naše zdraví, tak se jim vyhněte.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.