Bolest v krku je velmi nepříjemná, i když se nemusí jednat o nic vážného. Znáte ten pocit, kdy nemůžete polykat, všechno vás škrábe a máte „knedlík“ v krku? My přesně víme, jaké to je. Naštěstí existuje pár rad, které jsou jednoduché a snadné a dokážou vám pomoci se z toho dostat. Uvidíte, že se vám uleví a to rychle. Pokud vám tyto rady nepomohou, asi to bude něco vážnějšího a měli byste navštívit lékaře. Přečtěte si také: 14 způsobů jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou bez prášků

7 rad a tipů jak překonat bolest v krku

bolest v krkuFoto: pixabay Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti hlavy do 5 minut a bez prášků

1. Používejte svaly v krku

Tím myslím, abyste polykali. Cucejte bonbony, žvýkejte žvýkačky, ideálně ty pálivé. Proto vás nejvíce bolí v krku ráno, protože v noci tyto svaly nepoužíváte.

2. Horký čaj

Vždy když jste nemocní se doporučuje horký čajem s citrónem. Jde o to, že horká voda působí na mandle a sliznici v krku a je to příjemné na tu bolest.

3. Sauna

Sauna je obecně dobrá, když jste nemocní. Ale jen tak soukromá, veřejnou nedoporučujeme, můžete někoho nakazit. V sauně se potíte a přes potní žlázy se dostávají ven bacily a viry, dobře funguje i horká vana, do které můžete přidat pár kapek esenciálního oleje a dýchat.

4. Hřebíček

Hřebíček má antibakteriální účinky, takže pokud ho doma máte, vezměte si jich pár a cucejte je. Po chvíli ucítíte, že přestávce cítit bolest, protože dochází k znecitlivění. To vám ale pomůže jen krátkodobě a bohužel je faktem, že se z toho většina lidí dělá špatně, chuť totiž není nijak zázračná.

5. Vynechte mléčné výrobky

Mléko, jogurty a obecně mléčné výrobky začleňují, proto se nedoporučují jíst, když vás trápí bolest v krku. A už vůbec ne, pokud máte zmíněný knedlík v krku.

6. Vsaďte na med

Med je lék na všechno, proto s ním nešetřete. Přidávejte ho do čaje, klidně si ho dejte jen tak na lžičku nebo ho přidejte k zázvoru a citrónu a jezte. Nebo se míchá s cibulí, to jistě znáte z dětství. Chuť nic moc, ale pomáhá, hlavně na kašel.

7. Česnek

Česnek má antibakteriální účinky, proto pomáhá. Jezte ho v jídle nebo pokud si troufnete, můžete ho jíst samotný nebo nakrájet na plátky a dát na chléb s máslem. Prodávají se ale také česnekové tablety, tak se snadno vyhnete zápachu.

Bolest v krku je nepříjemná, tak se jí zbavte pomocí pár snadných triků.

Přečtěte si také: 6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu