Léto je tu a vy stále nemáte tu vysněnou postavu, kterou jste chtěli a mysleli jste si, že už ji budete mít? Nevadí, neznamená to totiž, že na ni nemůžete zapracovat v průběhu léta. Nikdy není pozdě na to začít a za pár týdnů můžete mít dole klidně několik kilo. My vám poradíme, jak rychle zhubnout, ale hlavně udržitelně. Nečekejte rady typu „hladovte“, „vynechte sacharidy“, „travte 3 hodiny denně v posilovně“. Naopak, my se snažíme předat zdravý přístup k hubnutí, který vás bude bavit a zároveň bude efektivní a vy rychle uvidíte výsledky.

Přečtěte si také: 30 účinných tipů jak zhubnout břicho ještě tento měsíc

7 rad jak rychle zhubnout v průběhu léta

jak rychle zhubnoutFoto: pixabay

Přečtěte si také: 6 efektivních cviků jak zhubnout boky, zatímco sedíte na židli

1. Vynechte jednoduché cukry

Stačí vyměnit Colu a sladké nápoje za vodu s ovocem nebo minerální vodu a uvidíte ty výsledky! Míst sladkých tyčinek, které jsou plné cukru zkuste proteinovou nebo si udělejte domácí. Když máte chuť na sladké, dejte si ovoce a klidně i hořkou čokoládu. Tělo bude mít o hodně méně cukru a bude přirozeně hubnout.

2. Najděte si pohyb, který vás bude bavit

Nemusíte dřít hodiny v posilovně nebo běhat kilometry, když vás to nebaví. Najděte si něco, co nebudete dělat za tím účelem, abyste zhubli. Pohyb si užívejte a snažte se tím odreagovat od všedních starostí.

3. Jezte pravidelně

Pokud nesnídáte nebo vynecháváte oběd, tělo to nesnáší dobře. Každý den jezte ve stejnou hodinu, počet jídel je na vás a uvidíte, jaká to bude změna a jak budete hubnout. V dodržování pravidelnosti vám může pomoci i výživový poradce, který vám sestaví jídelníček na míru a vás tak vysvobodí od neustálého myšlení, co jíst, abyste zhubli.

4. Zvyšte příjem vody

Jak rychle zhubnout? Pijte hodně čisté vody. Zrychlí se vám metabolismus a dokonce se vám vyčistí pleť a budete se cítit lépe.

5. Choďte více pěšky

Nemáte moc času na sport nebo vás prostě nic nebaví? Nebaví. Nechte auto doma a běžte pěšky nebo vystupte o zastávku dříve a hezky si to odkrokujte. I takový pohyb se počítá a spálíte hodně kalorií. Zkuste denně splnit alespoň 8 tis. kroků.

6. Přidejte zeleninu ke každém jídlu

Zelenina vás dokáže dobře nasytit, proto ke každému jídlu přidejte tři kusy zeleniny navíc a budete dříve plnější.

7. Neřešte to tolik

Dobrá psychika dělá hodně, proto se nehoňte za každým kilem, čísly a za každou kalorií. Nebuďte posedlí pohybem, jídlem ani svou postavou a dělejte vše pro zábavu. Mějte se rádi a užívejte si ten proces.

Vyzkoušejte tyhle tipy jak rychle zhubnout a uvidíte, že to bude mít účinek a nebudete se trápit.

Přečtěte si také: 5 tipů jak zhubnout v obličeji