Která žena by nechtěla mít hladkou a krásnou pleť? Jedete na dovolenou a protože chcete být dokonalá, v plavkách je vidět poměrně velká část našeho těla, to znamená i kůže. Ale co když jste si zadělala na celulitidu? Já vám teď povím, co dělat pro to, aby vaše byla hebká jako dětská prdelka. Musíte ale tyto rady dlouhodobě dodržovat! 🙂 Začněte už teď.

Jak mít hladkou a krásnou pleť

krásnou pleťFoto: pexels

Jezte zdravě

krásnou pleťFoto: pexels

Existuje jeden mýtus, který koluje mzi ženami. Pokud zhubnete, celulitida zmizí. Není to pravda! Musíte přizpůsobit svůj jídelníček tak, aby byl nutričně správně.

Co byste měli zařadit do svého jídelníčku:

  • bílkoviny (maso, vejce, ořechy)
  • lecitin (fazole, rajčata, špenát)
  • SPRÁVNÉ tuky (avokádo, ořechy, ryby)
  • ovoce a zeleninaPijte vodu

krásnou pleťFoto: pexels

Nejlepší, co můžete své kůži a pleti dát, je čistá voda. Bez příchutí, žádná káva, sladké limonády, černý čaj, maximálně čaj ovocný a to neslazený. Doporučuje se vypít 1-2 litry čisté vody, je to ale individuální. Záleží, jestli sportujete, co jíte atd. Pokud vám samotná voda nechutná, nakrájejte si do ní plátky citrónu, přidejte jahody nebo kus grapefruitu.

Cvičte

Na celulitidu a celkově i pro vaše zdravé tělo uděláte nejlépe, pokud začnete cvičit. Běhat, tancovat, chodit do fitka a posilovat nebo můžete navštěvovat lekce boxu nebo zumby. Cokoliv, každý sport se počítá.


Masírujte

Dopřávejte si masáž a nemusíte na ni chodit do speciálních salónů, vystačíte si doma. Naneste esenciální voňavé oleje a promasírovávejte kůži na stehnech a můžte i na zadečku.

Používejte tělové scruby a peelingy

krásnou pleťFoto: pexels

Prodávají se anti-celulitidní krémy, které ale nefungují. Nejlepší volbou je vyrobit si vlastní scrub a masírovat s ním svou kůži. Scrub obrušuje starou kůži a dokáže zrychlit spalování podkožních tuků a zlepšuje cirkulaci krve.

Vlastní peeling su můžete vyrobit ze zrnek kávy, cukru, můžete přidat citrónovou šťávu nebo olivový olej. Druhá varianta je scrub z mořské soli

Sprchujte se studenou vodou

Je známo, že studená/ledová sprcha je zdravá. A je to, přiznejme si, odvážný čin, zejména po ránu. Studená voda ale stimuluje kůži tak, že dokáže odbourávat tuky a redukovat celulitidu.

TIP! Pokud vám dělá ledová sprcha problém, namiřte hlavici sprchy pouze na problémová místa jako jsou stehna, zadek nebo břicho.


Sauna

krásnou pleťFoto: pexels

Sauna je opět jedna z věcí, která je pro naše tělo a organismus velmi zdravá. Vysoké teploty sauny zlepšují procesy lymfatického systému, kůže se stává více hladká a pružná. Sauna také otevírá potní žlázy a těmi poté mohou toxiny jít z těla ven. I jednotýdenní návštěva sauny má smysl.

Tyto triky budou fungovat pouze tehdy, pokud jich bude použito více najednou. Jedna metoda nebude mít veliký vliv na stav celulitidy a kůže celkově.

Tak a teď už budeme mít všechny krásnou pleť! 🙂

Pokud chcete být zdraví, přečtěte si článek o tom, co nedělat na lačný žaludek.