Toužíte po krásných dlouhých vlasech, ale pořád se vám nedaří jich dosáhnout? Nepůjde to samo, musíte pro to něco udělat. Podívejte se na 7 tipů, které vám pomohou splnit si váš sen. Je potřeba o vlasy pečovat jak zvenku, tak zevnitř. Uvidíte, že pokud budete trpěliví a budete se snažit, dosáhnete obstojné délky. Samozřejmě je tu i genetika, kterou neovlivníme a musíme se s ní smířit. Ale trochu se ošálit dá a tak svou snahou můžete kvalitu i délku vlásku trochu ovlivnit a vylepšit. Takže jestli chcete krásné a dlouhé vlasy, pojďte si pro ně.

Přečtěte si také: 10 účinných rad jak si udržet dlouhé vlasy krásné a zdravé7 tipů jak na krásné a lesklé dlouhé vlasy

dlouhé vlasyFoto: pixabay

Přečtěte si také: 4 důvody, proč (ne)používat kokosový olej na vlasy

1. Choďte pravidelně ke kadeřníkovi

Je důležité navštěvovat kadeřníka a nechávat si pravidelně zkracovat konečky, pokud chcete dosáhnout opravdu dlouhých vlasů. Navíc je třeba, aby se o ně staral odborník a dal jim potřebnou péči, která podpoří růst.

2. Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku

Pokud chcete mít kvalitní a zdravé vlasy, je potřeba používat kosmetiku, která je také kvalitní. Tu ale nehledejte v drogérii, spíše vsaďte na lékárnu nebo si řekněte o produkty ve vašem kadeřnictví. Vaše kadeřnice či kadeřník vám doporučí péči přímo na míru vám.

3. Starejte se o konečky

Pokud se nebudete starat o své konečky a budou suché, polámané a zničené, nemůžete čekat, že budete mít dlouhé vlasy. Používejte kvalitní olejíček a ten nanášejte právě na konečky. Samozřejmostí je pravidelné zastřihávání, které jsme už zmínili.4. Nespěte se svázanými vlasy

Jste zvyklí spát v culíku nebo v drdolu? Tak se nemůžete divit, že vaše vlasy nerostou, protože se lámou.

5. Naučte se správnou techniku česání vlasů

Vlasy nervěte, pořiďte si kvalitní kartáč a tím cestě vlasy od spodu, jemně a opatrně.

6. Nebarvěte si vlasy sami doma

Ano, barvy z drogérie jsou levnější, ale protože nejste odborník, vlasy si můžete jednoduše zničit a dosáhnout barvy, kterou jste vůbec nechtěli. Potom vlasy musíte odbarvit a katastrofa je na světě.7. Kupte si doplňky stravy na růst vlasů

Nejde jen o péči zvenku, ale také zevnitř. Důležitý je vyvážený jídelníček, kde bude dostatek vitamínů a minerálů, které vlasy vyživí a také můžete zkusit doplňky stravy, které jsou přímo vyvinuté pro lepší vlasy i nehty. Existuje nepřeberná škála dalších i levnějších, stačí si jen vybrat a zkusit.

Krásné dlouhé vlasy jsou na dosah!

Přečtěte si také: 6 tipů jak se starat o kudrnaté vlasy