O vlasy, stejně jako o nehty a zuby, bychom se měli adekvátně starat! Jiné už mít nebudeme a každý chce mít krásné vlasy, které takové budou jen v případě, když jsou zdravé. Spousta lidí dělá chyby, kterým je třeba se vyvarovat nebo je přestat dělat. My vám dáme tipy na zdravé a krásné vlasy, kterých docílíte jednoduchými kroky. My tyto kroky dodržujeme a naše vlasy jsou každým dnem kvalitnější, nevěříte? Vyzkoušejte to sami a přesvědčete se.

Jak mít zdravé a krásné vlasy?
krásné vlasy
Foto: pexels

1. Upravte si jídelníček

Pokud se budete stravovat špatně a nevyváženě, odnesou to také vaše vlasy. A nezachrání vás ani všemožné šampony, masky ani spreje. Je důležité jíst hodně zeleniny a ovoce, přijímat hodně čisté vody. Vlasy potřebují vitamín A (mrkev, paprika, ryby), vitamín B (jogurt, droždí, zelená zelenina) a například vitamín E, který najdeme v ořechách. Dávejte tělu tyto vitamíny a odrazí se to na vašich vlasech.

2. Používejte suchý šampon

Pro krásné vlasy používejte suchý šampon. Časté mytí hlavy není zdravé a suchý šampon pomůže udržet vlasy čisté a dokonce umí udělat i objem.3. Nepoužívejte velmi často vlasové doplňky

Nejzdravější a nepřirozenější pro vlasy je nosit je rozpuštěné. Vyvarujte se častému používání gumiček, sponek a různých doplňků. Vlasy to ničí a láme. V žádném případě nespěte v drdolu ani culíku, vlasy si musí odpočinout. Pokud to děláte, nedivte se, že vám nerostou.

4. Věnujte pozornost teplotě vody

Je důležité hlídat si vhdnou teplotu vody, když si vlasy myjete. Nejlepší je vlažná voda a zapomeňte na horkou vodu, která působí velmi negativně na kůži a na samotné vlasy. Studená voda také není špatná, ale ten pocit moc příjemný není. Vlasy každopádně potřebují spíše studenou než horkou.

5. Měňte pěšinku

Chápu, že máte oblíbenou stranu, kde pěšinku nosíte, ale pro vlasy to není zdravé. Měli byste jí měnit, alespoň co 3 měsíce.

6. Umývejte své kartáče

Čistit a mýt potřebují i nástroje, které používáme. To znamená hřebeny, kartáče, ale také fény, žehličky a kulmy. Pokud je nebudete mýt, budou se tam hromadit bakterie, které si potom vnášíte do vlasů a můžete dostat infekci.7. Vyvarujte se hlavním chybám při mytí vlasů

Vlasy umývejte jemně, nedrhněte, nepoužívejte nehty, jen bříška prstů. Pokud používáte balzám na vlasy (měli byste), nedávejte ho ke kořínkům vlasů, kde by vlasy byly jenom zatěžovány, ale ke kořínkům. Vlasy vysušujte jemným mačkáním. Klidně vlasy učešte mokré (mýtus je, že se to nemá), ale velmi opatrně!

Tohle jsou všechny tipy pro zdravé a krásné vlasy! Pokud budete tyto rady dodržovat, dosáhnete jich! Zkuste si vyfotit vlasy před a po měsíci a uvidíte, jestli uvidíte nějaký rozdíl.

Přečtěte si důvody, proč používat kokosový olej na vlasy!