Dokonalá pleť může být dána geneticky, ale přiznejme si, kdo ji má? Jenom málo z nás. Stav pleti ovlivňuje strava, životní styl, péče o ni i o celé tělo. Naštěstí žijeme v době, kdy si můžeme lehce pomoci a máme spoustu možností, jak stav pleti zlepšit. Základem je samozřejmě péče, jak zevnitř, tak vně. Pokud máte s pokožkou problém a dokonalá pleť je váš sen, dáme vám několik tipů, jak jí dosáhnout. Tohle jsou obecné tipy, které pomohou, ale pokud máte zánětlivé akné a hodně problematickou pokožku, začněte tím, že navštívíte dermatologii. Následující tipy jsou ale užitečné a fungují všem!

Když se řekne dokonalá pleť, koho si vybavíte? My rozhodně modelky z Victoria’s Secret, které jsou dokonalé snad po všech stranách, tyhle tipy na krásnou pleť jsou právě od nich!Dokonalá pleť podle modelek Victoria’s Secret

dokonalá pleť
Foto: pixabay

1. Dodržujte základy

Napřed se ujistěte, že přesně víte, jaký typ pleti máte. Od toho se bude odvíjet péče, zejména ta vnější. Jinou péči potřebuje pleť suchá, smíšená nebo naopak mastná. Dalším krokem je zjistit, z čeho se pleť skládá, z velké části totiž z vody, co to tedy znamená? Pijte opravdu hodně vody a jezte potraviny s obsahem vody. Netvrdím, abyste do sebe vodu tlačili, ale pokaždé, když si vzpomenete, alespoň se napijte.

V dnešní době plné smogu a moderních technologií je pleť vystavená rizikovým faktorům, proto je opravdu důležité ji čistit. Naučte se každý večer důkladně odličovat a pleť čistit opravdu do hloubky, to samé ráno. Zapomeňte na mytí obličeje mýdlem a pořiďte si dobrou micelární vodu a pleťový krém, toto kombo je absolutní základ.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

2. Vyzkoušejte opravdu kvalitní péči

Dokonalá pleť je důsledkem důkladné péče, jak již bylo řečeno a také kvalitní výživy. Ke zmíněnému kombu byste měli mít i  masku, která pleť doopravdy skvěle vyživí. Péči o pleť rozhodně střídejte, zkoušejte i různé značky, abyste přišli na to, která kosmetika vám nejvíce vyhovuje.

Pokud už nějaký ten rok používáte pleťové krémy, ale zjistili jste, že vás vysušují nebo vám zkrátka nevyhovují, zkuste je vyměnit za přírodní pleťový olej, buď určený přímo na obličej, třeba tenhle s příměsí arganového oleje nebo si klidně na obličej naneste olivový, avokádový nebo třeba meruňkový olej. Pěkně ho vmasírujte do pleti a nechte působit.

3. Přizpůsobte stravu

O pleť se zvenku můžeme starat jak chceme, ale pokud nezařadíme péči i zevnitř, bude to k ničemu. Jestliže máte opravdu problém s pletí a akné, vyzkoušejte „pleťovou“ dietu.

Na měsíc omezte (ne vynechte) cukry a mléčné výrobky, to je totiž to, co pleti dost škodí. Opravdu to vydržte buďte trpěliví a uvidíte, že se pleť zlepší. Můžete si koupit i doplňky stravy a pít pleťový čaj, který obsahuje byliny, které jsou pleti prospěšné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

4. Zbavte se zlozvyků

Ač se možná divíte, dokonalá pleť souvisí i s odstraněním zlozvyků. Koušete si nehty, neustále si saháte na obličej a jakmile se objeví pupínek, hned ho škrábete? To se pak nemůžete divit, že máte problémy s pletí. Po pleti si pak přenášíte bakterie a je to cyklus, který se neustále opakuje.

Pleť je spojena i s životním stylem. Takže pokud pijete hodně alkoholu, do toho kouříte a jíte nezdravě, nečekejte zázraky. Tohle musíte odstranit! Do budoucna vám vaše pleť poděkuje.

5. Pravidelně choďte na kosmetiku

Každodenní čištění doma je sice důležité a udělá opravdu mnoho, ale jednou za čas je potřeba zajít na kosmetiku k odborníkovi, který vám pleť vyčistí opravdu do hloubky a poctivě, jako bonus dostanete i obličejovou masáž a to opravdu doporučuji! Vážně stojí za to si za kosmetiku připlatit a uvidíte viditelný rozdíl.6. Nechte pleť regenerovat

Nesmíte pleť zase jen drhnout a čistit o sto šest. Nechte ji vydechnout, o víkendu na ni nedávejte makeup, ani nic jiného, vynechte i masku a nechte ji být jen tak.

Pokud budete chodit do sauny, tím lépe pro vás. Nejen, že budete méně nemocní, tak dopřejete i své pleti. Sauna z ní totiž vytáhne všechno škodlivé a přírodně ji vyčistí. To samé platí se sportem a pocením se, tak sportujte, cvičte a poťte se, je to zdravé!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

7. Používejte přírodní suroviny

Kosmetika z drogérie, ale i z lékárny a parfumerií obsahuje některé látky, které nejsou přírodní. Sice vám udělají vážně krásnou pleť, ale do budoucna to moc dobré není. Občas je vynechte a zkuste něco opravdu naturálního, vyzkoušejte třeba masku z toho, co najdete v lednici. Smíchejte rozmačkaný banán, přidejte vajíčko, med, skořici a třtinový cukr. Naneste na pleť, nechte 20 minut působit a poté smyjte teplou vodou masáží tak, že si díky cukru uděláte jemný peeling. Pleť bude jemná a vláčná!

Vyzkoušejte všechny tipy a dokonalá pleť bude vaše!

Koukněte, proč je dobré používat kokosový olej na pleť.