Taky sníte o krásných lesklých a hlavně zdravých nehtech, které budou pevné, nebudou se třepit a lámat a budou ukázkové? Musíte se o ně začít pořádně starat. Samozřejmě i zvenku, ale zejména zevnitř. Říká se, že jste to, co jíte a je to pravda. Dnes se zaměříme na potraviny, které v sobě obsahují složky a látky, které jsou prospěšné pro vaše nehty. Pokud chcete mít zdravé nehty, tyto potraviny rozhodně zařaďte do svého jídelníčku.

Přečtěte si také: 10 perfektních nápadů, jak si ozdobit krátké i dlouhé nehty
8 potravin, které jíst, abyste měli zdravé nehty

zdravé nehtyFoto: pixabay

1. Vejce

Pokud máte suché a křehké nehty, které se lehce zlomí a najde vám tak dosáhnout žádné délky, měli byste začít ve větší míře konzumovat vajíčka, hlavně žloutek, ve kterém se nachází velké množství vitamínu A. Dokonce se v nich nachází i vitamín B12 a pokud ho máte nedostatek, bude to mít za následek žluté nehty.

2. Oříšky

Vitamín E a vitamín H se nachází v ořeších. Stačí hrstka denně. Takže jestli máte pocit, že jsou vaše nehty zbarvené tak, jak by neměly, zkuste zvýšit příjem ořechů.

3. Špenát

Věděli jste, že špenát obsahuje velké množství vitamínu C? Ano, citrony i pomeranče také, ale špenát je přece zelenina. Pokud ho do sebe dostanete, můžete se těšit na hladké okolí nehtů, tedy kůžičky bez záděr. Doplňte i péči zvenku a to olejíčkem. Špenát obsahuje i velké množství kyseliny listové, díky které budete mít méně záděr a nehty budou vyživenější.

4. Tučné ryby

Vitamín D! Toho máme obecně všichni nedostatek a pokud si ho dopřejete v dostatečném množství, budou vaše nehty vážně pevné bez lámání.

Přečtěte si také: 15 skvělých tipů pro krásu, které vám zjednoduší život
5. Mléčné výrobky

Je známé, že mléko a mléčné výrobky v sobě obsahují hodně vápníku, který potřebujeme k růstu. Jestli se vám na nehtech objevily bílé skvrny, značí to nedostatek vápníku. Zvedněte proto příjem kvalitních mléčných výrobků, včetně zakysaných. Bílé jogurty, kefíry, podmáslí, sýry, mléčné nápoje a další.

6. Červené maso

Červené maso obsahuje zinek, který podporuje růst všech buněk, včetně nehtů. Mimo jiné je zinek i ve vejcích, které jsou uvedené výše.
7. Vnitřnosti

Třeba játra obsahují biotin (vitamín H). Ten posiluje nehty, takže se můžete těšit na pevné nehty, které se nebudou lámat ani třepit.

8. Máslo

Nebojte se másla, obsahuje velké množství vitamínu D.

Zařaďte do jídelníčku tyto potraviny a těšte se na zdravé nehty.

Přečtěte si také: Tohle musíte začít konzumovat, pokud máte slabé nehty i vlasy