Vstávání je jedna z méně nepříjemných věcí, které nám dokáže pěkně otrávit život, tedy pokud zrovna nevstáváme v 11, to už ta k hrozné není. Většina lidí většinu života musí vstávat brzy ráno, aby mohli jít do práce a vydělávat peníze. Věřte nebo ne, i to vstávání může být příjemné a můžete ho v klidu zvládat, když zkusíte naše tipy. Uděláte si ranní pravidelnou rutinu, tělo i mozek si zvykne a uvidíte, že vám ráno bude mnohem lépe i přesto, že budete muset vstávat třeba v 7 nebo v 6.

Přečtěte si také: Zdravá snídaně na 10 způsobů: co si dát ráno, abyste zůstali zdraví?8 tipů, jak si ulehčit vstávání

vstávání

Přečtěte si také: Nemůžete usnout? 8 tipů na kvalitní spánek

1. Vyvětrejte

Po noci máte v místnosti vydýchaný vzduch a to přesto, že jste větrali. Otevřete proto okno poradně dokořán a nechte okno pár minut otevřené. Uvidíte, že se vám bude lépe dýchat a rychleji se proberete.

2. Napijte se

První, co uděláte po tom, co se probudíte, by mělo být to, že si samozřejmě dojdete na záchod a pak se napijete čisté vody, do které případně pro dochucení můžete přidat třeba nějaké ovoce. Vypijte alespoň malou skleničku vody.3. Dejte si sprchu

Seberte všechnu odvahu a dejte si vlažnou až studenou sprchu, která vás zaručeně probere!

4. Dobrá snídaně je základ

Vyhraďte si alespoň půl hodiny na snídani a dejte si něco výživného a chutného. Zapomeňte na koblihu a kafe s tunou cukru, to budete mít hned hlad a nemůžete se divit, že jste unavení celý den. Začněte s hodně bílkovinami, ovocem a pro potěšení i něčím sladkým.

5. Mějte vše připravené

Pokud máte ráno problém s tím, že hodinu stojíte u skříně a nevíte, co si oblíknout, vše si připravte večer a ráno už nebudete muset nic řešit.

6. Choďte spát brzo

Opravdu to zkuste a nechoďte ve tři ráno, to je jasné, že vám spánek potom chybí. Jděte třeba v 10 a zkuste si na to navyknout. Ráno se budete cítit hezky vyspalí.

7. Protáhněte se

Taková ranní meditace nebo protažení je velmi příjemná záležitost. Stačí každé ráno jen 10 minut a hned se budete cítit lépe.8. Pusťte si hudbu

Ráno se skvěle naladíte pomocí hudby. Po tom, co vstanete si pusťte nějaké pomalé, uklidňující písničky nebo naopak hodně energické, které vás naloupnou a možná si ráno i trochu zatancujete. Uvidíte, jak budete mít hned lepší náladu.

Ranní vstávání může být i příjemné!

Přečtěte si také: Ranní cvičení. Proč byste měli cvičit těchto 5 cviků každé ráno