A je to tady. Blíží se dovolená, vlastně už je pro některé skoro za rohem. Možná, že jste nestihli vyladit formu do plavek a přebývá vám pár kilo navíc. Ptáte se, jak se jich zbavit a je to vůbec možné tak rychle? Pokud máte alespoň 14 dní, existuje pár triků, jak rychle zhubnout. Neopakujte to často, protože rychlé hubnutí není nikdy moc zdravé a bude těžké to udržet a vyhnout se jojo efektu. Ale 2-3 kilo dokážete za takovou krátkou chvíli zhubnout a nebojte se, nebudete hladovět ani polykat prášky na hubnutí. Počítejte s tím, že kila zase naberete zpátky, pokud na dovolené budete jíst vše, co chcete, což chápeme, chcete si to přece užít se vším všudy. Jde ale přece jen o tu dovolenou, na které chcete vypadat lépe. Až se vrátíte domů, můžete začít s dlouhodobě udržitelným a zdravým hubnutím, které vám už vydrží déle. Teď pojďte ale zjistit, jak rychle zhubnout a to účinně.Přečtěte si také: Osvědčené cviky na hubnutí, které vás zbaví kil navíc

8 zaručených triků, jak rychle zhubnout

jak rychle zhubnoutFoto: pexels

Přečtěte si také: Nejlepší mobilní aplikace na hubnutí, díky kterým se zbavíte nadbytečných kil

1. Navyšte příjem vody

To znamená, že jednak nebudete mít nic jiného než jen vodu nebo neslazený čaj, ale hlavně vody přes den vypijete opravdu hodně. Znamená to třeba 3 litry určitě. Pomůže vám to se zavodněním a kila půjdou hezky dolů, protože si zrychlíte metabolismus. Zapomeňte tedy na kávu (tu příležitostně můžete bez cukru a mléka), sladké limonády a energetické nápoje.

2. Nastavte si nízký kalorický příjem

Jakmile budete v kalorickém deficitu, budete hubnout. To znamená, že přijmete víc než vydáte. Jen si dejte pozor, abyste si ho nenastavili až moc nízký! Měli byste hlad, tělo by nefungovalo jak má, nebylo by vám dobře a tělo by určitě nehublo. Vypočítejte si váš ideální příjem v kalorické kalkulačce. Kontrolovat pak svůj příjem můžete v kalorických tabulkách.3. Omezte tuky na minimum

Neznamená to, že budete mít tuky na nule, to vůbec ne, tělo je ke svému fungování potřebuje. Ale vybírejte si nízkotučné produkty, jogurty s 0 % tuku, vyřaďte tučné sýry, omezte smažení apod.

Nezapomeňte, že zdravé nerovná se dietní. Třeba takové avokádo je vážně hodně zdravé, ale obsahuje velké množství tuku. Na to tedy opatrně.

jak rychle zhubnoutFoto: pexels

4. Omezte sacharidy na minimum

Tomu se říká takzvaná keto dieta. Budete konzumovat hodně proteinu a bílkovin, zařadíte velké množství zeleniny a omezíte sacharidy. Na každého funguje něco jiného, tak zkuste, jestli je to u vás omezení sacharidů nebo tuků.

5. Každý den uběhněte 5 kilometrů

Běháním se výborně hubne. Překonejte se, vydržte to a každý den vyběhněte. Cíl  a počet kilometrů se může lišit u každého z nás. Záleží, jestli jste začátečník nebo třeba pokročilý. Spojte běhání se zdravým jídelníčkem a budou se dít věci!6. Zvyšte příjem bílkovin

Zvýšením bílkovin zajistíte rychlejší hubnutí a také tvoření svalové hmoty. To není rada pouze pro ty, co cvičí, ale i pro necvičence! Bílkoviny jsou důležité. Takže pokud se ptáte, jak rychle zhubnout, mějte denně alespoň 1 gram bílkovin na kilogram váhy.

7. Vyndejte ze svého jídelníčku sladkosti a slané dobroty

To je jasné. Pokud jste zvyklí na zmrzliny, dorty, brambůrky a smažené řízky, vše vyřaďte a nahraďte zeleninou a ovocem. Váha půjde rychle dolů.

jak rychle zhubnoutFoto: pexels.com8. Vyzkoušejte štávový detox

Tento detox vám zaručí rychlé zhubnutí o několik kilogramů, ale nehodí se pro každého. Šťávy by měly převažovat zeleninové, měli byste u toho mít klid a hlavně nesportovat. Pokud berete nějaké léky nebo máte zdravotní problémy, rozhodně detox proberte s lékařem a nedržte ho déle než pět dní. Je také potřeba u něj pít hodně čisté vody. Můžete vyzkoušet, protože je to účinné nejen na hubnutí, ale krásně si pročistíte celé tělo.

Jak rychle zhubnout? Zkuste tyhle tipy!

Přečtěte si také: Cesta za vysněnou postavou: Revoluce v hubnutí