Léto se blíží a spoustu z nás se opět snaží zhubnout a zpevnit postavu a břicho je často problémovou oblastí. Pokud i vy toužíte po tolik žádaných buchtách na břiše, zkuste naše cviky na břicho a uvidíte, že jich dosáhnete snadněji. Samozřejmě je nutné změnit stravu a mít pravidelný pohyb. Nesnažte se cvičit a posilovat jen břicho, ale všechny části těla. Pokud si myslíte, že když budete dělat cviky na břicho každý den, bude to efektivnější, tak to se pletete. Břišní svaly si potřebují odpočinout, a tak jestli máte za sebou posilovací den plný cviků na břicho, dejte mu alespoň jeden nebo dva dny na regeneraci. Následující cviky na břicho zvládnou všichni, každý si pak jen uzpůsobí počet opakování a sérií podle sebe. 🙂

Přečtěte si také: Jak zhubnout: 20 tipů na životosprávu, cvičení i recepty, které vám pomohou8x účinné cviky na břicho, díky kterým budete mít břišáky

cviky na břicho
Foto: pexels

Přečtěte si také: 10 jednoduchých cvičení, jak zhubnout stehna a zadek

Důležité! Aby všechny cviky byly opravdu efektivní a hlavně aby vás nebolely záda, je důležité mít po celou dobu cvičení zatleskejte břišní svaly. Pokud jste začátečník a vaše břišní svaly jsou ještě slabé, dávejte si méně opakování, hlavně mějte svaly zpevněné.

1. Sklapovačky

Klasika, kterou všichni známe. Lehněte si na záda, zvedněte hlavu i krk a také nohy a pravidelně nohy krčte a přitahujte a zase zpátky do lehu. Můžete zkusit nohy přitahovat křížem a posilovat na šikmé svaly.

2. Nůžky

Nůžky patří mezi méně oblíbené cviky na břicho, ale vážně účinné, pokud chcete zhubnout a posílit spodní břišní svaly. Zvedněte nohy, hlavu, ramena i ruce a napnuté nohy křižte přes sebe. Čím rychleji, tím lépe.

3. Držení

Po sklapovačkách nebo nůžkách (frekvence) je dobré jen držet zpevněné břicho. Zvedněte nohy směrem ke stropu, stejně tak ruce, hlavu a ramena a držte. Čím níže budete mít nohy, tím těžší to pro vás bude. Dávejte si pozor, aby vaše svaly na zádech byly pevně přitisknuté k zemi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alexis Cordova (@lexi_cordova_13)

4. Přitahování křížem

Lehněte si na záda, pokrčte nohy a zvedněte nohy, ramena a ruce. Snažte se na jedné straně dotknout prstů u nohu, pak na druhé bez toho, aniž byste povolili a lehli si.

Přečtěte si také: Cviky na zadek, které fungují a pomohou vám zhubnout a zpevnit

5. Plank

Plankem zpevňujete celé tělo a břišní tělo rovněž. V planku se dají dělat různé cviky na břicho, ale může klidně jen držet. Těžší verze je držení na loktech.

6. Boční plank

Lehněte si na bok, opřete se o loket a zvedejte celé tělo nahoru a dolů. Vaše šikmé břišní svaly budou v jednom ohni, to slibujeme.

7. Sedy lehy

Další klasika. Lehněte si na záda, pokrčte nohy a zvedejte se směrem nahoru. Pokud je to pro vás těžké, špičky si o něco zasekněte nebo někoho poproste, aby si na ně sednul.

8. Nůž

Tohle je pravdu těžký, ale účinný cvik. Ležte na sadech, zvedněte nohy i ruce ze země a vždycky se křížem dotkněte jednou rukou nohy, která je na opačné straně. Poté obráceně. To znamená, levou rukou se dotkněte pravé nohy, až nahoře. Potom naopak. Kolik jich zvládnete?

Tyhle cviky na břicho jsou jednoduché a velmi účinné!

Přečtěte si také: Nejlepší aplikace na cvičení, díky kterým získáte vysněnou postavu