Všichni víme, že ryby jsou lahodná a zdravá potravina. U některých typů se ale doporučuje je buď nekonzumovat nebo v omezené míře. Pokud chcete uchránit své zdraví, podívejte se, které druhy ryb nejíst nebo jen minimálně. Možná budete překvapeni.Druhy ryb, které byste něměli jíst

druhy ryb
Foto: pexels

druhy ryb

Sumec může růst do velké velikosti. Aby se jejich růst urychlil, mnozí chovatelé ryb je krmí hormony, zejména ti z Asie. Sumci, kteří rostou přirozeně, jsou mnohem méně nebezpeční a jsou kvalitnější.

druhy ryb

Makrela obsahuje rtuť, která se v lidském těle hromadí a způsobuje různé nemoci. Makrely z Atlantiku jsou mnohem méně nebezpčené a můžete jich sníst, kolik chcete.druhy ryb

Tuňák také obsahuje spoustu rtuti. Všechny ryby tohoto druhu, které koupě běžně v obchodě, jsou krmeny hormony a antibiotiky.

druhy ryb

V Tilápii není mnoho zdravých mastných kyselin, ale koncentrace škodlivých tuků je v nich velmi vysoká. Nadměrná spotřeba vede ke zvýšení hladiny cholesterolu.druhy ryb

Úhoři mají spoustu tuků a tak lehce absorbují průmyslové a hospodářeké odpady. Americké druhy mají nejvyšší úroveň takové intoxikace a evropští úhoři jsou známí pro kontaminaci rtutí.

druhy ryb

Většina Pangasiusů, které koupíme v obchodech, jsou dováženi z Vietnamu a to konkrétně z řeky Mekong, která je považována jako jedno z nejvíce znečištěných vodních útvarů na světě.

druhy ryb

Také v sobě obsahují velké množství rtuti.druhy ryb

Opět zde hrozí velké riziko obsahu rtuti, která je jedovatá.

druhy ryb
Tato ryba obsahuje gempylotoxin – voskovou látku. Je to toxin, který není až tolik škodlivý, ale může způsobit zažívací potíže. Pro snížení této látky by měla být ryba smažená nebo grilovaná.

Přiznejte se, jestli tyto druhy ryb jíte!

11 jídel díky kterým budete vypadat mladší.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.