Základem medicíny je to, že pokud nepoužíváte nějaký sval, ochabne. Stejně jako každý jiný sval, musíte trénovat oční svaly a udržet je v dobrém stavu. My jsme sestavili devět prověřených způsobů, jak zlepšit zrak. Cvičení očních svalů je důležité, i když by vás nejspíše nikdy nenapadlo je nějak posilovat. Jednou vám ale poděkují!9 způsobů, jak zlepšit zrak

jak zlepšit zrak
Foto: pexels

1. Vyvarujte se přetížení očí během dne. Zavřete oči na několik minut a užívejte si klid každé 2-3 hodiny.

2. Zde je 16 základních známých cvičení, které můžete použít k tomu, abyste cvičili oči. Proveďte je každý den v uvedeném pořadí.

jak zlepšit zrak

3. Používáte-li brýle, noste je co nejčastěji můžete.

4. Dopřejte očím masáž pomocí jemných kruhových pohybů. Následujte body 1 až 6 podle obrázku níže.

jak zlepšit zrak
Foto: healthjournal365  

Použijte prostředníček a ukazováček a stiskněte jimi oči. Měli byste pocítit nepatrný tlak, ale rozhodně ne bolest, když provádíte tyto akce.5. Když se vydáte na procházku pod širým nebem, snažte se častěji dívat se do větší vzdálenosti, než abyste se soustředili na vlastní nohy nebo koukali přímo před vás.

6. Pijte mrkvovou šťávu co nejčastěji (klidně každý den). Pokud chcete zvýšit efektivnost, přidejte do šťávy kapku olivového oleje. Sice to nechutná nejlépe, ale pomáhá to lépe absorbovat vitamíny z mrkvové šťávy do vašeho těla.

7. Pokud jsou vaše oči unavené, opláchněte je teplou vodou. Pokud máte problém s kruhy pod očima, položte si na ně namočené  čajové sáčky.

8. Nekoukejte na televizi, počítač, tablet ani telefon 2 hodiny před tím, než jdete spát.9. Zkuste indiánské Trakata cvičení. Pomůže vašemu zraku i mysli být více soustředěné.

Posaďte se a naproti sobě umístěte svíčku. Snažte se na ni soustředit a nemrkat. Poté zavřete oči a myslete na objekt, který máte před sebou. Cílem je zapamatovat si detailněji to, co vidíte svýma očima. Toto provádějte asi 10 minut.

Znáte další způsoby, jak zlepšit zrak?

Zajímá vás, jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou? Článek o tom najdete ZDE.