Bachovy esence jsou čím dál oblíbenější součástí domácích lékárniček. Pomáhají řešit nejednu životní situaci a odbourat nastřádané bloky a strachy, se kterými se denně potýkáme. Představují efektivní pomocný prostředek, pokaždé když potřebujete zlepšit spánek, snížit stres, úzkost, strach nebo když se potřebujete soustředit při práci či učení. Jsou zcela přírodní, bezpečné pro děti i dospělé a dokonce i pro zvířecí miláčky.Bachovy esence dokáží pomoci s úzkostí, nespavostí i pocitem vyhoření

bachovy esence

Bachovy esence – zázrak pro vaši psychiku

Bachovy esence se dají nazvat malým zázrakem domácí lékárničky. Systém květových esencí, založených na homeopatických principech vymyslel anglický lékař Dr. Edward Bach. Tento systém obsahuje celkem 38 květinových esencí, které se indikují podle typu problémů, se kterými se člověk zrovna potýká. Bachovy kapky pomáhají odbourávat nejen psychické bloky, strachy, ale také zlepšují sebevědomí a jsou tak výbornou součástí práce na sobě samých. Nabízí pohodlné vyladění duševních disharmonií. Jsou velmi účinné také v krizových situacích. S úspěchem je užívají lékaři, hasiči, policisté a další složky záchranného systému. Ocení je také učitelé nebo jiní přednášející, kteří se potřebují zbavit stresu z přeplněných aul a školních tříd.

bachovy esence

Pro děti, dospělé i pro zvířata

I když jsou Bachovy esence rostlinné extrakty na alkoholové bázi, jsou bezpečné pro užívání jak u dětí, tak dospělých. V krizových situacích se kapou přímo na jazyk, ale obecně se přidávají do vody, kterou můžete vy nebo vaše dítě popíjet během dne, a tak jejich účinek efektivně rozložit. Indikují se při trémě, nočním strachu dětí, napomáhají lepší soustředěnosti při učení, ale také podporují koncentraci při dělání domácích úkolů nebo tvořivých aktivitách.

Bachovy esence jsou také efektivně používány porodními asistentkami nebo zubaři, kteří chtějí snížit strach pacientů z nadcházejícího zákroku, případně dietology pro podporu udržení vůle klienta k dodržování dietního režimu. Pokud nechcete dávat svým dětem do školy lahvičku s kapátkem, můžete mu pořídit Bachovy pastilky. Ty může pohodlně cucat během výuky nebo o přestávce. Pastilky jsou skvělé také pro řidiče, kteří nechtějí užívat Bachovy esence v kapkách z důvodu obsahu alkoholu. Podporují soustředění za volantem, díky nim také lépe zvládnete rizikové situace na cestách doma i v zahraničí.

A pokud máte doma nějakého čtyřnohého kamaráda, který trpí velkým stresem z veterináře, samoty či silvestrovských oslav, pořiďte mu speciální krizové kapky pro zvířata.

bachovy esenceBachovy esence zakoupíte v obchodech s přírodní kosmetikou

Vybírat Bachovy esence není někdy vůbec lehké, protože se můžete potýkat s více problémy najednou. Na začátek lze pořídit krizovou esenci Rescue, která obsahuje sedm základních Bachových květů. Je to univerzální přípravek, hodící se pro všechny ty, jež ještě nemají tolik zkušeností, a nechtějí více studovat účinky všech esencí. Můžete si vybrat buď denní nebo noční verzi. Rescue Remedy esence je výborná třeba při odbourávání strachu z letu, při atacích paniky nebo různých fobiích, nočních běsech u dětí. Velmi praktickým pomocníkem, který skryjete pohodlně do kabelky, je i tato krizová esence ve spreji. Pokud jste je ještě nezkoušeli, je začátek školního roku a pochmurný podzim ideální pro to, abyste to udělali. Bachovky je možné zakoupit v e-shopu s přírodní kosmetikou NuSpring, kde lze kromě jiného sehnat i zdravé potraviny, zero waste a bio kosmetiku.