Pokud chcete dosáhnout vynikajících výsledků při cvičení, zhubnout a získat svaly, je důležité prováděná cvičení dělat správným způsobem. Často je děláme špatně, poškozujeme tak naše zdraví a maříme své úsilí. Chyby při cvičení bohužel dělá spoustu lidí a to je škoda. Proto začátečníkům doporučujeme cvičit ze začátku s trenérem a pokud nechcete a chcete se vyhnout chybám a nesprávě provedeným cvikům, koukněte se na tyto chyby při cvičení a přestaňte je dělat nebo se ujistěte, že je opravdu neděláte!Chyby při cvičení, které možná děláte a poškozujete si tak zdraví

chyby při cvičení
Foto: pixabay

Polomost

chyby při cvičení
Foto: opt.net.au

V žádném případě se neprohýbejte. Nesmíte tlačit pánev co nejvíce nahoru. Záda byste měli mít rovná a dokážete to tak, že zpevníte hýždě a břišní svaly. Tak vás nebudou bolet záda a budete posilovat hýždě tak, jak máte.

Plank

chyby při cvičení
Foto: popsugarOpět se nesmíte ani prohýbat ani se hrbit. Toto je cvik, který je skvělý a účinný, ale pokud ho provádíte špatně, je k ničemu. Základem je mít ruce v pravém úhlu, dívat se dopředu a mít zpevněný zadek, záda i břicho.

Dřepy se zátěží

chyby při cvičení
Foto: oxygen magazine

Mějte nohy široce od sebe, špičky musí směřovat dopředu, nikdy do ani vně. Nehrbte se, naopak se prohněte, samozřejmě ne moc. Nekoukejte do země, ale před sebe.

Dřep se zátěží, kterou držíte před hrudníkem

chyby při cvičení
Foto: brightside

Držte zpevněná záda a stažené lopatky, koukějte před sebe a mějte narovnaná záda. Pokud tento cvik budete dělat špatně, budou vás bolet záda.

Stoupání na podložku

chyby při cvičení
Foto: brightsideČím dál stojíme od plošiny, tím větší zátěž máme na kolenou, které trpí, namísto svalů. Narovnejte záda, stáhněte lopatky a postavte se k lavičce co nejblíž. Vaše koleno musí být v rovině s celou nohou.

Bench

chyby při cvičení
Foto: coachmag

Základem je dosáhnout chodidlama na zem a ne jen dotýkat se špičkama. Neprohýbat se v zádech a přilepit je k podložce je základ. Paže byste měli mít také v rovině a nemít je nad prsama.

Výpady s činkama

chyby při cvičení
Foto: brightside

Koleno musí být v pravém úhlu, v žádném případě ho nesmíte mít tak, jako na první fotce. Tohle jsou nejčastější chyby při cvičení.Dřep na jedné noze

chyby při cvičení
Foto: women fitness

Pokud budete zkoušet tento velmi složitý typ dřepu, začněte postupně. Nejprve zkuste dřep do poloviny a zkoušejte níž a níž. Je to náročný cvik na svaly stehna, tak ať si neublížíte. Důležité je opět mít narovnaná záda a střídejte nohy. 🙂Posilování zad zvedáním celého těla

chyby při cvičení
Foto: brightside

Vaše tělo musí tvořit přímku. Vyhněte se prohnutí nebo zaoblení dolní části zad.

Doufáme, že už nebudete dělat tyto chyby při cvičení!

Dělejte tahle cvičení a mějte krásné pevné a vyrýsované břicho!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.