Léto se nezastavitelně blíží a vy začínáte nebo už jste začali se shazováním kil a formováním postavy? Co se týče cvičení, máte několik možností, jak s ním začít. Fitness centra byla dlouho zavřená, a tak máme všichni jedinou možnost, a to cvičit sami doma. Buď si můžete cvičební plán sestavovat sami, což pro začátečníky není ideální nebo si vybrat nějaký plán. Na internetu se prezentuje spoustu lidí, kteří vytvářejí cvičící videa a jsou tak inspirací pro spoustu lidí z celého světa. Dneska vám představíme německou „fitness girl“, která se jmenuje Pamela Reif. Ukážeme vám, co cvičí, jak cvičí a pro koho jsou její videa vhodná. Na konci najdete i mojí osobní zkušenost. Tak co, stojí za to s ní cvičit? 🙂

Její videa můžete cvičit v pohodlí domova nebo i ve fitku, doporučujeme navštívit tuto fitness posilovnu v Praze.

Přečtěte si také: Jak zhubnout: 20 tipů na životosprávu, cvičení i recepty, které vám pomohou

Cvičení s Pamela Reif: zázrak nebo zklamání?

pamela reif
Foto: puma-catchup

Pamela Reif je krásná němka, která se narodila v Karlsruhe a jak jste si mohli všimnout, má nádhernou postavu. Vděčí tomu cvičení, na které se zaměřuje už několik let. Na svém Instagramu má neuvěřitelných 7,5 milionu sledujících a na Youtube, což je její hlavní platforma, má 6,5 milionu odběratelů, to už něco říká o její oblíbenosti.

Ať už si pustíte jakékoliv její cvičící video, všude bude krásně sladěná a usměvavá. Možná tomu sami neuvěříte, ale i u opravdu náročných videí se stále tváří, že je úplně v pohodě a nic jí nedělá problém.

Pamela Reif se zaměřuje na krátká videa s velice efektivními cviky. Najdete u ní jak cardio, tak HIIT tréninky, protahování nebo posilování a dokonce si s ní můžete i zatančit. Její videa jsou zábavná a opravdu účinná.

Nevíte, co cvičit?

Pokud chcete zkusit si s ní zacvičit, jednoduše si pusťte nějaké video dle vaší náročnosti, většinou má v názvu napsané, zda se jedná o beginner video (začátečník) nebo třeba middle (středně pokročilý) a dokonce má několik videí brutal (opravdu náročné). Doporučujeme začít s něčím zábavným, tanečním a ne hned jít posilovat, pokud jste tedy spíše začátečník. Jestli ne, můžete si její videa poskládat tak, jak se vám bude hodit. Vyzkoušejte třeba její patnáctiminutové taneční cvičení:

Pamela Reif má své cvičící plány

Možná se vám své vlastní plány vymýšlet nechtějí nebo to neumíte, žádná problém. Pamela Reif má své cvičící plány, kterých je dohromady 5, můžete si tedy vybrat ten ideální pro vás. Mezi její plány patří plán pro začátečníky, pokročilé třicetiminutové plány a potom pokročilé 45minutové plány – taneční, pomalé a intenzivní a náročné. Každý týden přidává nový plán, který zahrnuje 6 cvičících dní a jeden odpočinek. Plány najdete na jejím Instagramu – vyzkoušejte je! Cvičení plánuje tak, abyste týdně pokryli všechny části vašeho těla a aby cvičení nebylo jednotvárné a bylo zábavné. Vždy zahrnuje nějaké cardio, strečink i posilování. Někdy nebudete potřebovat žádné vybavení (to většinou), někdy používá posilovací gumy nebo třeba činky.

Podívejte se na příklad jejího plánu:

Pamela reif

Foto: Instagram Pamely Reif

Někomu nemusí Pamela Reif vyhovovat, pokud je vám nesympatická nebo její cviky nezvládáte, je jasné, že vás to nejspíše nebude ani bavit. Pokud ale vydržíte a zvyknete si na ní, můžete se těšit na opravdu skvělé výsledky. Pamela Reif má i svou aplikaci Pam app, kde si můžete její cvičící videa plánovat na každý den a součástí aplikace je i část s jejími recepty. Některé jsou zdarma, některé jsou zamčené, stejně jako její články, které jsou určené pro placenou premium verzi. Pokud vás tedy Pamela Reif zaujme a baví, můžete si dopřát za malý poplatek i placenou část.

Přečtěte si také: 10 jednoduchých cvičení, jak zhubnout stehna a zadek

Pro koho jsou její videa vhodná?

Určitě pro všechny! Ať už začínáte nebo jste pokročilí, všichni si přijdou na své. Pokud ale máte nějaké zdravotní problémy, třeba se zády nebo koleny, určitě cvičení konzultujte se svým lékařem, protože její videa a cviky jsou opravdu náročná a efektivní, tak abyste si neublížili. Určitě se také vyplatí sledovat její Instagram, kde jsou dostupné její plány a kde vás každý den motivuje ke cvičení a ukazuje, která nová videa plánuje. Každý týden totiž přidá jedno nové video, které zařazuje do plánu.

A pozor! Její videa jsou vhodná i pro muže! Na Youtube má speciální sekci, kde jsou videa pro muže pěkně pohromadě.

Přečtěte si také: Nejlepší aplikace na cvičení, díky kterým získáte vysněnou postavu

Jestli jste pokročili a říkáte si, že jsou Pamely videa až moc jednoduchá, zkuste třeba tohle super těžké video na posilování břicha (sixpack zaručen):

Osobní zkušenost

Pamela Reif je podle mě skvělá a její videa jakbysmet. Začala jsem od nejlehčího plánu až po ten nejtěžší. Vždy jsem jeden druh plánu cvičila dva týdny, aby si tělo zvyklo a mohla jsem přejít k náročnějšímu. Její videa jsou opravdu zábavná, plány dobře sestavené a cvičení efektivní. Za 2 měsíce s Pamelou jsem zhubla 5 kilo, což je podle mě dost za tak krátkou dobu. Po celou dobu cvičení jsem se snažila dodržovat zdravou stravu a pít dostatek čisté vody. Všichni víme, že cvičení bez dodržování zdravého jídelníčku než až tak efektivní. Nedržela jsem striktně žádnou dietu a občas jsem si dopřála i něco dobrého, co není nejzdravější a i tak to fungovalo! Rozhodně doporučuji podle Pamely cvičit a vyzkoušet jí! Nevzdávejte to po týdnu, vydržte a bojujte s ní. Výsledky se dostaví a cvičení vás bude bavit! 🙂

Pamela Reif je oblíbená stejně jako její cvičící videa. Vyzkoušíte?

Přečtěte si také: Jak na cvičení doma: 7 tipů, jak zůstat ve formě