Nemůžete spát? Podívejte se na 5 tipů na hluboký spánek

Co uděláte, když nemůžete jak se říká zabrat? Posloucháte uklidňující hudbu, pijete teplé mléko, počítáte ovečky nebo si uvaříte bylinný čaj na spaní? A co třeba umístit do vaší ložnice určité květiny, které vám pomohou usnout a mít hluboký spánek? Rostliny totiž mění kvalitu vzduchu a díky tomu se vám bude mnohem lépe spinkat.

Přinášíme vám 5 tipů na květiny, díky kterým lépe usnete.Aloe Vera

hluboký spánekFoto: Pexels

Aloe vera byla uznána jako jedna z nejvhodnějších pokojových květin. Uvolňuje dostatek vzduchu a zlepší vám celkovou kvalitu spánku. Navíc se o ni nemusíte skoro starat, jelikož nepotřebuje příliš velké množství slunečního záření a nemusíte ji často zalévat, její kořeny totiž zadržují vodu. Ideální květina pro spánek!

Levandule

hluboký spánekFoto: pexels

Tato aromatická květina, pocházející původně z Francie, je skvělá pro svoje uklidňující a relaxační účinky. Uvolní vás, potlačí úzkost a dokonce mírní pláč u dětí. Dokáže vás také rychle probudit a pomůže začít fungovat. Vyzkoušejte tuto nádherně voňavou bylinu.

Podívejte se také na: 15 zaručených tipů jak rychle usnoutJasmín

hluboký spánekFoto: pixabay

Jasmín je bylina s velmi silnou vůní a vyznačuje se symbolem čistoty. Zlepšuje kvalitu spánku a zvyšuje bdělost. Dejte si ji na noční stolek a hluboký spánek se vám nevyhne. Používá se také při náboženských obřadech. Velmi často se přidává do sypaných čajových směsí proti depresím a úzkosti.Břečťan

hluboký spánekFoto: pexels

Břečťan, konkrétně anglický má skvělou vlastnost – čistí vzduch. Pomáhá lidem, kteří mají problémy s dýcháním nebo astma. Je jednoduché ho udržovat. Stačí ho jen někam zavěsit a on už si poroste, jak bude chtít 🙂

Podívejte se také na: 15 zaručených tipů jak rychle usnoutHadí rostlina

Této rostlině se říká také hadí jazyk – je to velmi oblíbená pokojová květina, jelikož se o ni nemusí příliš starat a ještě vypadá hezky. Kromě dekorace pomáhají čistit vzduch a vytváří příjemnou atmosféru. V noci čistí vzduch a zbavuje ho oxidu uhličitého. Také filtruje toxiny ze vzduchu ve vašem domě.

Tak co, kterou rostlinu si vyberete a zařadíte do interiéru? 🙂

Podívejte se také na náš článek: Kolik hodin spát, když je vám 18, 30 nebo 45 let?