Jak rychle zhubnout? Také si lámete hlavu nad touto otázkou? Pak jste tu správně! Která žena nebo dívka by nechtěla mít postavu snů? Asi každá. Všechny chceme být zdravě hubené, mít takovou postavu, která se líbí všem mužům a chceme být se sebou spokojené. Těchto 20 tipů vám pomůže v hubnutí a v cestě za dokonalou postavou. Jsou to rady od modelek z Victoria’s Secret, nemusíte se ale bát, že se bude jednat o nějaké drastické diety, hladovění a vyčerpávající cvičení. Jedná se o návod na celkovou změnu životního stylu, který vám pomůže rychle zhubnout a udržet si zdravou váhu i mysl. Naučte se to dodržovat a můžete se těšit na skvělé tělo, budete dobře vypadat, i se tak cítit!
Jak rychle zhubnout? 20 osvědčených tipů

jak rychle zhubnoutFoto: pexels

1. Hodně pijte

Voda je pro naše tělo hodně důležitá a při pohybu a hubnutí obzvlášť. Dopřejte si velké množství čisté neperlivé vody, kterou střídejte s perlivou, doplňte o čaje (zelené a bylinné) a vyřaďte alkohol a kofein. Pokud milujete kávu, omezte ji na jednu denně a pijte ji neslazenou. Velkým problémem je nedostatek vody, ale také přebytek, dávejte si na to pozor. Měli byste vypít okolo 2l vody, ale je to hodně individuální, záleží na váze a také na tom, jaký máte výdej.

2. Hýbejte se

Cvičení je při hubnutí docela důležitou částí. Vyberte si sport, který vám je blízký, baví vás a nemusí to být nutně běh nebo posilování. Zkuste nějaké kardio, tanec nebo jógu. Důležité ale je mít pravidelný pohyb, pomůže vám to s hubnutím i se zdravím. Počítají se i procházky nebo rychlá chůze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio),

3. Nezapomínejte na regeneraci

Odpočinek je důležitý, svaly a celé tělo potřebují regenerovat. Zajděte do sauny, do vířivky, zaplavat si, na procházku nebo si zameditujte, poslechněte si nějakou hudbu a dejte si k tomu nějaký dobrý čaj.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

4. Pravidelně jezte

Jídlo je základ a pravidelná strava je zdravá. Jezte, jak vám to bude vyhovovat, 3x denně nebo 5x denně a hlavně nevynechávejte snídani. Zkuste vynechat čokolády, chipsy a raději je nehraďte něčím zdravějším.

5. Dopřejte si pestrou stravu

Vaše strava by se měla skládat z bílkovin, tuků a sacharidů. Spousta lidí se tuků bojí, ale správné tuky jsou zdravé, například v avokádu nebo oříškách. Jezte hodně luštěnin, pokud máte rádi sladké, tak to využijte při snídani, tu za den vyběháte.6. Nehladovte

V žádném případě nezkoušejte hladovět, tělo si akorát vytvoří zásoby a těch se budete těžko zbavovat. Pokud máte na něco chuť, dopřejte si to.

7. Zapisujte si pokroky a výsledky

Založte si sešit, kam si budete psát míry a výsledky. Vykašlete se na váhu a spoléhejte na pocit, jak se ve svém těle cítíte a jak vypadáte. Zapsané výsledky vás budou motivovat a uvidíte, jestli jste úspěšní a budete z toho mít radost, protože to uvidíte černé na bílém.

8. Zrychlete metabolismus

  • snídejte
  • pijte dostatek vody
  • pijte zelený čaj
  • jezte dostatek bílkovin
  • konzumujte hodně potravin s obsahem železa (arašídy, banány, brambory, brokolice, cibule atd)

9. Dostaňte se do psychické pohody

Berte vše pozitivně, na věcech vždy hledejte jen to kladné a nečekejte zázraky, buďte trpěliví a doufejte vždy v to nejlepší. Čtěte, scházejte se s kamarády, hodně spěte a bavte se. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria’s Secret (@victoriassecret),

10. Zapomeňte na nízkotučné výrobky

Přemýšlíte, jak rychle zhubnout, a první, co vás napadne je, že si nakoupíte nízkotučné potraviny a díky tomu zhubnete? Tak na to zapomeňte, funguje to přesně naopak. Nízkotučné výrobky jsou nezdravé a rozhodně vám nepomohou v hubnutí.

11. Nezapomínejte na odpočinek

Víte, že odpočinek a relax je pro tělo velmi důležitý? Pokud budete cvičit každý den a nikdy si nedovolíte dát volno, tělo budete mít přetížené, budete unavení a hubnutí vám nepůjde. Dopřejte si kvalitní a dlouhý spánek a každé tři dny si dejte den volna. Tělo vám poděkuje.

Pořád se ptáte, jak rychle zhubnout? Zkuste zkombinovat co nejvíce bodů a tipů.

Vyzkoušejte tato videa, které vám pomohou při cvičení:


Podívejte se, jak účinně zhubnout stehna!

Doufáme, že jsme vám odpověděli na otázku jak rychle zhubnout. Věříme, že díky našim tipům dosáhnete své vysněné postavy, po které toužíte tak dlouho. Dejte nám vědět do komentáře, jestli se vám to povedlo.