Jak rychle zhubnout břicho? Podívejte se na 5 jednoduchých cviků, díky kterým získáte ploché břicho. Léto je za chvíli tady nebo možná tento článek čtete v době, kdy léto zrovna probíhá a proto už je na čase začít se sebou něco dělat a shodit ty povánoční a zimní kila a vypadat skvěle v plavkách. Vy ale nemáte čas ani peníze na to, chodit do fitka. Jednoduchá rada – cvičte doma. Potřebujete na to jen 10 minut času každý den a židli. Oboje máme všichni k dispozici. Tak konec vymlouvání a jdeme na to. Pojďte se podívat, jak rychle zhubnout břicho. Cviky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Tyto cviky můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv, jsou nenáročné na provedení, na prostředí i na čas. Deset minut každý den si najde úplně každý z nás a proto nehledejte výmluvy a jděte do toho. Pokud budete trpěliví a vytrváte, výsledky se rozhodně dostaví. Nejčastějším důvodem neúspěchu je právě malá trpělivost a přílišné očekávání. Nemyslete si, že zhubnete závratnou rychlostí za týden cvičení. Hubnutí půjde jistě ale pomalu dolů a vy tak budete pozorovat omalý progres. Výhodou je, že se nemusíte bát tak obávaného jojo efektu a můžete se těšit na udržitelnou postavu.

Přečtěte si také: 30 účinných tipů jak zhubnout břicho ještě tento měsíc

Jak rychle zhubnout břicho?

jak zhubnout břichoFoto: pexels

1. Otáčení

jak zhubnout břichoFoto: brightside

Otáčení je velmi efektivní cvik, jak rychle zhubnout břicho. Postavte se za židli a rukama si jí chytněte. Udělejte pár kroků dozadu a zaujměte pozici jako vidíte na obrázku. Začněte zvedat střídavě jednu ruku za druhou a vždy se za ní hlavou otočte a vraťte zpátky. Poté druhou. Opakujte 20krát.

Přečtěte si také: Jak zhubnout: 20 tipů na životosprávu, cvičení i recepty, které vám pomohou

Jak rychle zhubnout břicho?

2. Posilování šikmých břišních svalů

jak zhubnout břichoFoto: brightside

Velmi účinný cvik na to, jak rychle zhubnout břicho. Lehněte si na podložku a nohy položte na židli. Ruce také položte podél těla. Střídavě zvedejte jednu, pak druhou ruku s tím, že se pravou rukou budete dotýkat levého kolena a naopak. Posílíte tak šikmé břišní svaly. Na každou stranu udělejte 20 opakování.

3. Zvedání nohou

jak zhubnout břichoFoto: brightside

Postavte se k židli tak, jako byste si na ní chtěli sednout. Položte ale na kraj židle pouze ruce a zapřete se. Postupně střídavě zvedejte nohy před sebe a vždy dbejte na to, aby noha byla proplá. Nekrčte ruce a cvičení si můžete ztížit tak, že se buete snažit držet napnutou nohu po dobu pár sekund ve vzduchu.

4. Plank, účinný způsob jak rychle zhubnout břicho

jak zhubnout břichoFoto: brightside

Pokud chcete zhubnout břicho a posílit celé tělo, zkuste plank neboli prkno. Opřete se o židli tak, jak vidíte na obrázku. Dejte pozor, aby židle byla o něco zapřená a neujížděla vám. Držte v planku po dobu 30 sekund, poté si minutu odpočiňte a znovu. Výhoda tohoto cviku je ta, že neposilujete jen břicho, ale zpevňujete celé tělo.

Pozor, cvik vypadá jednoduše, ale není tomu tak. Pokud jste začátečník, zkuste začít držet plank po dobu 10 vteřin, poté zvyšte na 20 a postupně se můžete dostat až na třeba 2 minuty a to už budete vážně dobří.

5. Dřepy

jak zhubnout břichoFoto: brightside

Dostaňte se do stejné polohy jako při zvedání nohou ale s tím rozdílem, že tentokrát bude krčit ruce v loktech a zase zpátky napínat. Posilujete tím nejen břicho, ale i ruce. Dávejte si ale pozor na polohu svých ramen, držte je zpevněná.

Tohle jsou jednoduché cviky na to, jak rychle zhubnout břicho, které vám nezaberou moc času. Nezapomeňte ale na to, že hubnutí nejvíce podpoříte tak, že budete pít dostatek tekutin a dodržovat zásady zdravého stravování. Jedině tak dosáhnete vysněné postavy. Strava je totiž 80 % a cvičení 20 %, okud tedy chcete dosílit skvělých výsledků, dodržujte oboje.

jak rychle zhubnout břichoFoto: pixabay

Jak rychle zhubnout břicho?

Pouze cvičením nedosáhnete svého, jde o celkovou změnu, abyste dokázali konečně zhubnout. Tohle jsou základní věci, které byste měli dodržovat:

  • dodržujte dostatečný pitný režim – pijte alespoň 2 litry čisté vody denně, klidně přidejte bylinné čaje a nezapomeňte, že voda se vyskytuje i ve spoustu potravinách, zejména v zelenině a ovoci (okurka, cuketa, vodní meloun atd.)
  • jezte pravidelně a nezapomínejte na snídani, každé vaše jídlo by mělo obsahovat dostatek bílkovin, sacharidů a tuků a také alespoň malou porci ovoce a zeleniny
  • dbejte na to, aby vaše strava byla kvalitní, pestrá, plná živin
  • dopřejte si dostatek spánku, odpočinku, relaxu a také pohybu (odpočinek je jedna z nejdůležitějších věcí a také jedna z překážek, která často brání v hubnutí)
  • dávejte si malé cíle, kterých můžete reálně dosáhnout

Přečtěte si také: Jak zhubnout stehna za pár týdnů: ověřené tipy od modelek Victoria’s Secret

Jak rychle zhubnout břicho?

  • aby vám hubnutí šlo rychle a hladce, musíte se motivovat, vytvořte si například nástěnku, na kterou nalepte fotografie vaší vysněné postavy nebo krásných plavek, do kterých se chcete vejít. Pohled na nástěnku vás bude vždy motivovat a dávat vám sílu to nevzdávat. Přidejte vaše oblíbené citáty a k tomu si také založte deníček, do kterého budete zapisovat vaše pokroky (doporučujeme nevážit se, ale zapisovat si centimetry)
  • plánujte si dopředu jídeníček – také se vám stává, že najednou nevíte, co uvařit, tak buď hladovíte nebo sáhnete po něčem méně zdravém? S tím je konec, plánujte si dopředu jídeníček a podle toho i seznam surovin, které potřebujete nakoupit
  • nebuďte v tom sami – najděte si parťáka, který bue hubnout s vámi nebo se třeba přidejte do různých skupin na internetu, kde se budete vzájemně podporovat, sdílet pokroky a progresy, dávat si společně tipy na různé zdravé snídaně, svačinky, obědy nebo večeře a budete mít pocit, že v tom rozhodně nejste sami!

Přečtěte si také: Pijte některý z těchto drinků před spaním a podpoříte hubnutí vašeho břicha!