V posledních dnech nás v Evropě (včetně ČR) trápí koronavirus, což je respirační onemocnění podobné chřipce. Má podobné příznaky a všichni bychom se rádi vyhnuli nakažení. Co udělat proto, abyste se tomu ubránili, jak si zvýšit imunitu a být odolnější? To si můžete přečíst níže. Jenom dobrá prevence zabere a vy budete v bezpečí!

Přečtěte si také: CBD olej: přírodní zázrak, který vrátí vaše tělo i mysl do rovnováhy
Jak se bránit koronaviru a dalším chřipkovým epidemiím

jak se bránit koronaviruFoto: pixabay

Pokud můžete, zůstaňte doma

Nejúčinnější zbraní je mít odstup od nakažených, to znamená minimálně dva metry, vyhýbat se místům, kde se shromažďuje hodně lidí a pokud je to možné, buďte doma a nikam nechoďte. Maximálně si dojděte nakoupit, projít se do parku na chvíli, abyste nasáli trochu čerstvého vzduchu a zas domů.

Venku noste zakrytá ústa a nos

Koronavirus a další chřipkové onemocnění se přenáší kapénkami. Chraňte si proto ústa, nos a nejlépe i oči tak, že budete nosit respirátor a nejlépe i brýle, ve vážnějších situacích potom můžete sáhnout po masce. Pokud nic takového nemáte, minimálně byste měli mít roušku a tu nesundavat. Sice vás neochrání, ale budete zodpovědní a budete chránit okolí před nakažením v případě, že byste byli nakažení vy.

Pokud nemáte roušku a ani není možné si ji obstarat, můžete si ušít svou – TADY je jednoduchý návod, jak na to.Dodržujte správnou hygienu rukou

Myjte si ruce častěji než jste zvyklí. Když přijdete domů, před jídlem, po jídle, ale i jen tak. Vždy používejte mýdlo, teplou vodu a ruce si myjte dúkladně alespoň 30 vteřin. Pokud je to možné, noste na rukách venku rukavice a nesahejte si na obličej, do úst, do očí atd.

Stravujte se zdravě a vyváženě

Základem dobré imunity je zdravá strava plná vitamínů a dobrých živin. Jezte hodně ovoce, zeleniny, jezte jídla, která budou vyvážená na tuky, sacharidy a bílkoviny a klidně zařaďte i doplňky stravy. Nezapomínejte také na pitný režim a omezte smažené, tučné a bílý cukr.Vše dezinfikujte

Neustále u sebe mějte dezinfekci a používejte ji na své ruce a také na věci, na které často saháte, například na telefon, počítač, ale často s ní otírejte také kliky, klíče apod.

Omezte kontakt

Dodržujte odstup od ostatních lidí alespoň 2 metry, nepodávejte si ruce, nelíbejte se a zkrátka na sebe vzájemně nesahejte. Jak se bránit koronaviru? Jedině tak, že budete dodržovat tato opatření a budete zodpovědní.