Menopauza není vůbec lehké období v životě ženy, ale musí si tím projít každá a naštěstí v tom nejsme samy. Víme, že si připadáte ošklivé, nehezké a není vám dobře ani po fyzické ani po psychické stránce. Ale nebojte, to změníme! Jste krásná a silná žena a existuje hned několik způsobů, jak tohle období přežít a dostat se z něj. I když vám teď připadá, že to není možné překonat, zkuste naše rady a uvidíte, že opak je pravdou.

Přečtěte si také: Bílý jazyk: co znamená a musíte s ním k doktorovi?Trápí vás menopauza? Tady je 8 věcí, které vám pomohou

menopauzaFoto: pixabay

1. Zaměřte se na jídelníček

Zdravá a pravidelná strava je základem úplně každého životního období, ale při menopauze se musíte zaměřit na stravu nejvíce. Pokud bude tělo správně fungovat, budete i vy psychické pohodě a vyhnou vám nemoci a zdravotní problémy.

2. Zkuste přírodní nakopávače

Pokud se cítíte bez energie a unavená, zapomeňte na chemické léky, ale vsaďte na přírodní cestu. Vyzkoušejte Macu peruánskou, která se postará o vyrovnání hormonů a tak nějak dostanete druhý dech. Pokud vás k tomu ještě trápí nespavost, doporučuji vyzkoušet CBD kapičky.

Přečtěte si také: Maca peruánská – placebo nebo skutečný zázrak?

3. Nechte se hýčkat

Choďte na nehty, kosmetiku, masáže, wellness a dopřávejte si občas i něco dobrého na zub. Mějte se ráda a užívejte si tento čas, kdy si děláte radost. Budete se pak líbit hlavně sama sobě a to je nejdůležitější.

4. Věnujte čas sobě

Celý život jste se věnovala dětem, druhým lidem a na sebe zapomínala? Je čas to změnit. Dělejte to, co baví vás a to, co chcete vy. Čas pro sebe je důležitý, tak se o něj nepřipravte.5. Nechte se rozmazlovat svým partnerem

Toto období je těžké hlavně co se týče vztahů. Pokud ho máte, snažte se na něm pracovat, travte s partnerem čas a nechte ho, ať se o vás stará. Pokud vztah nemáte, je čas, nějaký si zkusit najít, pokud vám nevyhovuje být sama.

6. Travte čas ve společnosti

Nebuďte moc často sami, jen občas, abyste si odpočinuli a měli klid, jinak choďte s přáteli a rodinou za kulturou, občas na koncert, piknik, běžte do kina a buďte mezi lidmi.

7. Buďte s těmi, které máte rádi

Rodina a přátelé jsou v životě to nejdůležitější. Pozvěte všechny na oběd, buďte spolu, bavte se a zbavte se lidí, kteří jsou pro vás toxičtí.8. Hýbejte se

Pohyb je spolu se stravou velmi důležitý, to už asi víte. Choďte na procházky, se psem, pokud můžete a chcete, běhejte, výletujte a můžete zkusit třeba něco nového, např. jógu.

Menopauza je strašákem snad každé ženy. Zkuste tyhle tipy a budete vše zvládat lépe.

Přečtěte si také: 10 tipů jak na zánět močového měchýře: prevence i léčba