Stalo se vám někdy, že vás začala bolet hlava a vy jste neměli po ruce prášek? Zní to jako beznadějná situace, ale není! Můžete využít akupresurních bodů! Ale jak se zbavit bolesti hlavy takovou cestou? My vám ukážeme jak, rychle a efektivně.

Jak se zbavit bolesti hlavy?

Akupresura je druh masáže, jejíž účinnost potvrzuje řada vědeckých studií. Svojí povahou je to forma akupunktury a reflexní terapie, ale nevyžaduje zvláštní lékařské znalosti.

Jak masírovat akupunkturní body? 

Zaujměte pohodlnou pozici a relaxujte. Masáž netrvá dlouho, v průměru od 30 sekund do jedné minuty.
Masírujte body kruhovými pohyby. Bolest hlavy obvykle zmizí během masáže nebo 5-10 minut po ní.


YINTANG

Jak se zbavit bolesti hlavy

Jedná se o bod mezi obočím, který je zodpovědný také za únavu očí.

ZAN ZHU

Jak se zbavit bolesti hlavy

Tyto symetrické body jsou umístěny na základě vnitřního okraje obočí. Masáž v této oblasti také zmírňuje rýmu a zlepšuje zrakovou ostrost. Masírujte 1 minutu stisknutím nebo kruhovými pohyby.

YINGXIANG

Jak se zbavit bolesti hlavy

Tyto body jsou umístěny po obou stranách nosních dírek podél očí. Masáž pomáhá otevřít dutiny, snížit bolesti hlavy a zuby a zmírnit stres.


TIAN ZHU

Jak se zbavit bolesti hlavy

Body jsou umístěny v zadní části hlavy. Jejich masáž pomáhá zmírnit bolest v očích a uších, tlumí silné bolesti hlavy a migrénu.

SHUAI GU

Jak se zbavit bolesti hlavy

Shuai body jsou umístěny 2-3 cm od začátku linie vlasů v oblasti spánků. Tlak aplikovaný na tuto oblast zmírňuje bolest a únavu očí.


HE GU

Jak se zbavit bolesti hlavy

Tyto symetrické body jsou umístěny na zadní straně ruky mezi palcem a ukazováčkem. Tlak aplikovaný na tuto oblast také zmírňuje bolesti zad, bolesti zubů a napětí v krčních svalech.

Teď již víte, jak se zbavit bolesti hlavy a to bez prášků a za poměrně rychlou dobu!

Pokud vás trápí bolesti hlavy, neměl by vám uniknout článek o tom, jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.