Stalo se vám někdy, že vás začala bolet hlava a vy jste neměli po ruce prášek? Zní to jako beznadějná situace, ale není! Můžete využít našich tipů, většinout to jde zcela přírodně! Ale jak se zbavit bolesti hlavy takovou cestou? My vám ukážeme jak se zbavit bolesti hlavy rychle a efektivně.

Přečtěte si také: Bachovy esence dokáží pomoci s úzkostí, nespavostí i pocitem vyhoření

Jak se zbavit bolesti hlavy?

jak se zbavit bolesti hlavyFoto: pixabay

1. Akupunktura

Pokud vás hlava bolí opravdu často, možná trpíte chronickou bolestí hlavy. Jestli vám nepomáhá nic a vy už nevíte, jak si pomoct, můžete zkusit jinou alternativu a tou je akupunktura. Spouštěčem bolesti hlavy může být jiný problém v těle a akupunktura vám s tím může pomoct. Je to ale dlouhodobá záležitost, a tak musíte být trpěliví.

2. Doplňte tekutiny

Bolí vás hlava? Vzpomeňte si, co jste dneska všechno pili. Možná, že jste se ještě ani jednou nenapili. Pak můžete být dehydratovaní a bude stačit, když začnete pít, ale pijte čistou vodu, ne žádné sladké nápoje. Pokud opravdu nemáte rádi vodu, můžete si do ní nalít trochu džusu nebo třeba citrón.

3. Kořen zázvoru

Kořen zázvoru má protizánětlivé účinky! Prostě si kus vezměte, rozkousejte a spolkněte. Možná vás to bude trochu pálit, ale může to pomoct.

Přečtěte si také: Bolest hlavy: jak se jí zbavit a proč vzniká

Jak se zbavit bolesti hlavy?

4. Káva/kofein

Pokud potřebujete rychle pomoct od bolesti hlavy, udělejte si silnější kávu nebo si dejte něco, kde je kofein. Ten najdete třeba v energetických nápojích. Ale dělejte to jen v nouzi, ne na pravidelné bázi.

5. Dejte si vývar nebo česnečku

Vývar a česnečka, to jsou skvělé polévky, které nejen výborn chutnají, ale hlavně pomáhají s bolestí hlavy a také s kocovinou! Pokud je bolest hlavy tedy spojena s tím, že jste toho den předtím dost vypili, zkuste tento tip. Zároveň do sebe totiž dostanete jak tekutiny, tak i vitamíny.

6. Masáž nebo jóga

Jóga je velice dobrý pomocník při bolestech hlavy a hlavně funguje dlouhodobě. Pokud potřebujete pomoct rychle, nechte si namasírovat hlavu. Pokud u sebe nemáte nikoho, kdo by vám masáž udělal, můžete to zkusit i sami.

Přečtěte si také: CBD olej: přírodní zázrak, který vrátí vaše tělo i mysl do rovnováhy

Jak se zbavit bolesti hlavy?

jak se zbavit bolesti hlavyFoto: pexels

7. Bylinky

Bylinky jsou zázračné a dokážou pomoct! Doporučujeme si udělat čaj z čerstvé máty, doplnit o med a citrón a popíjet. Máta má protizánětlivé účinky a dokáže dobře tlumit bolest.

8. Tma a klid

Pokud vás bolí hlava a jste náchylní na světlo, může vám pomoct zavřít se do tmy a ticha. Mozek i hlava si odpočinou.

9. Nekoukejte do displeje a na obrazovky

Displeje i obrazovky produkují modré světlo, které nepůsobí dobře na náš organismus. Rozhodně do nich nekoukejte a preferujte bod číslo 8, tmu a klid. Uvidíte, že vám to bude příjemnější.

Přečtěte si také: Echinacea: zázračná bylinka, která vás ochrání před viry a chřipkou

Jak se zbavit bolesti hlavy?

10. Projděte se na vzduchu v přírodě

Někdy jste jen moc dlouho zavření uvnitř a potřebujete čerstvý vzduch. Běžte si udělat procházku do přírody.

11. Zkuste se prospat

Možná jste jen nevyspalí a unavení. Pokud na sobě opravdu cítíte únavu, prospěte se a odpočiňte si! Víte, že bolest hlavy může být příznakem únavového syndromu? Nejčastěji se objevuje na jaře, ale může vás potkat kdykoliv.

12. Když nic nefunguje, dejte si prášek

Pokud opravdu nefunguje vůbec nic a jste už zoufalí, nemá cenu se trápit a vzít si prášek. A pokud nepomůže ani ten, doporučujeme návštěvu lékaře. Vyšetří vás a zjistí podrobnosti. Můžete mít třeba problém s krční páteří a proto vás neustále bolí hlava a nemůžete se jí zbavit.

Pokud vás často bolí hlava, moc toho nepomáhá a nevíte co s tím, nejlepší bude, když navštívíte lékaře. S bolestí hlavy se chodí na neurologii, kde jsou dlouhé čekací doby, tak s objednáním neotálejte. Neurolog vám může rychle pomoct nebo může zjistit něco vážnějšího. A vždycky je lepší na cokoliv přijít dřív než později a začít to řešit.

13. Studený obklad na hlavu

Možná si říkáte, že to nemůže pomoci, ale jednak studený mokrý hadr pomáhá proti bolesti, tak působí i na místo, kde hlava bolí a způsobuje zmírnění. Pravidelně si obklad měňte a nevzdávejte to po pěti minutách.

Teď již víte, jak se zbavit bolesti hlavy a to většinou bez prášků a za poměrně rychlou dobu!

Přečtěte si také: 14 způsobů jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou bez prášků