Horké letní dny všichni milujeme. Jsme u vody, je krásné počasí a užíváme si to, ale pak přijde noc, která když je horká, není to vůbec příjemné. Nemůžete spát, neustále se převalujete a potíte. Probdíte tak celou noc a další den jste úplně nepoužitelní. Že to znáte a rádi byste s tím něco udělali? Máme pro vás 15 rad, jak se opravdu kvalitně vyspat a to i přesto, že je léto a v noci horko. Základem je odstranit všechny rušivé elementy a možná vás ani nenapadne, které to jsou. Jak usnout v horku a kvalitně a dobře se vyspat?

Přečtěte si také: Tipy na to, jak rychle usnout.Jak usnout v horku

jak usnout v horkuFoto: pexels

1. Přes den nevětrejte

Ráno po tom, co vstanete, zatáhněte v ložnici a zavřete okna, ať vám nejde dovnitř. Větrat začněte až když zapadne slunce.

2. Mobilní zařízení před spaním nepoužívejte

Telefon i počítač dejte mimo postel a až si do ní lehnete, už do telefonu nebo počítače nekoukejte. Světlo, které tyto přístroje vyzařují, nutí váš mozek neustále pracovat a vy ho potřebujete uvést spíše do klidového režimu.

3. Jezte lehce

Když budete jíst těžká a kořeněná jídla, bude to zatěžovat celý vás organismus. Dejte přednost salátům, těstovinám, zelenině a z masa si vybírejte ryby a kuřecí maso. Na lehkou stravu se zaměřte zejména 5 hodin před spaním.

4. Spěte v chladivém pyžamu

Nespěte nazí, protože pot by se neměl do čeho vpít, ale vybírejte si lehké a volné věci, ve kterých vám bude příjemně. Saténové pyžamo umí nejlépe chladit. Říká se, že nejlepší je spát bez oblečení, úplně nazí, ale to je hodně individuální.Zkuste to a uvidíte, jestli vám to bude příjemné nebo ne.5. Pokud chcete v noci pít, zvolte minerální vodu

K posteli si připravte lahev s vodou, nejlépe minerální, abyste vždy doplnili ztracené minerály.

6. Pořiďte si čističku vzduchu

Není nic horšího než spát v zamořeném vzduchu, kde se práší. Čistička vzduchu pomůže vyčistit vzduch a vám se bude mnohem lépe spát. Pro alergiky je velká úleva.

7. Vypněte všechna světla

Tma je velmi důležitá. Musíte odstranit všechny rušivé elementy, například právě světlo, které může rušit.

8. Pořiďte si hodně květin

Při spaní potřebujeme hodně kyslíku a ten nám dají květiny. Obklopte se jimi.

9. Mějte uklizeno

Rozhodně se lépe spí v pořádku a čistotě, než když máte kolem sebe spoustu věcí a špínu. Je to tak trochu psychologie.10. Pořiďte si větrák

Na noc si můžete zapnout větrák, který vás bude příjemně chladit.

11. Namočte si hadřík a dejte si ho na čelo

Je to jako když vás bolí hlava. Namočte hadřík a dejte si ho na čelo nebo můžete za krk.

12. Dejte si vlažnou sprchu

Těsně před spaním si dejte příjemnou sprchu, která ale nesmí být ledová, protože jinak bude tělo reagovat přesně naopak – teplota se bude zvyšovat.

13. Spěte s odkrytýma nohama

Nejvíc tepla z těla odchází od hlavy a od nohou. Proto klidně nohy vystrčte z přikrývky, bude vám mnohem příjemněji.14. Dejte do mrazáku pyžamo a polštář

Zmrazte si polštář a pyžamo, bude to moc příjemné, protože vás to také bude chladit.

15. Jděte spát s mokrými vlasy

Pokud si před spaním budete mýt vlasy, nesušte je, ale jděte spát s mokrou hlavou. Není to nic zdravého pro vaše vlasy, ale opravdu vás to dokáže ochladit. Nedělejte to tedy moc často, ale je to další ze způsobů, který pomůže.

Tohle jsou tipy na to, jak usnout v horku.

Podívejte se na rady, jak jednoduše usnout při úplňku.