S nástupem podzimu hodně lidí trápí nachlazení, oslabení, únava a celková nízká imunita. Tomu se ale dá předejít a nemusíte ani polykat žádné prášky, nevěříte? Stačí následovat babské rady, které opravdu pomáhají. Vyzkoušejte je vy i vaše děti a uvidíte, že budete zdraví a nemoci se vám vyhnou! Jak zvýšit imunitu přírodní cestou a to nejen na podzim?Jak zvýšit imunitu před nástupem podzimu?

jak zvýšit imunitu
Foto: pixabay

1. Otužujte se

Víme, že to není moc příjemné, ale opravdu to pomáhá a časem si zvyknete. Ráno, až vstanete, si dejte vlažnou sprchu a postupně si každé ráno pouštějte studenější a studenější vodu. Zároveň vás to příjemně probudí. Nezapomeňte se ale pak hned obléknout.

2. Pijte bylinné čaje

Dělejte si domácí meduňkové nebo mátové čaje, přidejte med a citron a zapomeňte na ovocné čaje, do kterého si přidáte 3 lžičky cukru, to vám na zdraví nepřidá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maria Jurkova (@bez_lepku_mleka_cukru),

3. Jezte zdravě

Pestrá strava a dostatek vitamínů a minerálů je více než důležitá. Do jídelníčku přidejte velké množství ovoce a zeleniny a jezte pokud možno pravidelně.

4. Vsaďte na shoty

Znáte zdravé panáky? Třeba z kurkumy nebo se zázvorem? Dokážou zázraky a také vás někdy dokážou dostat z počíteční nemoci. Můžete si je koupit nebo udělat doma sami. Nastrouhejte nebo odšťavněte kus zázvoru, přidejte citronovou šťávu a trochu vody, pokud se vám zdá, že je shot moc hustý. Pijte ideálně ráno na lačno.

5. Chilli a ostré pomůže

Do jídelníčku zařaďte pálivé a pikantní věci, včetně chilli. Velmi to posiluje vaší imunitu! Pokud ale nemáte rádi pálivé, nemusíte se do toho nutit.

6. Doplňte probiotika

Jezte probiotika! Ať už formou jogurtů, mléka a sýrů, tak si je můžete koupit ve formě kapslí nebo prášku.

7. Odpočívejte

Zkuste se co nejméně stresovat a hodně odpočívejte, klidně aktivně. Nepijte alkohol nebo ho omezte na minimum a nekuřte.

8. Zkuste přírodní kapky

Kupte si lichořeřišnici nebo jiné bylinné kapičky a doplňte to ovocem. Bylinky dělají zázraky.

9. Cvičte

Najděte si denně alespoň 10 minut a zacvičte si. Protáhněte se a dejte si pár kliků a trochu se zapoťte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 🕊Kateřina Vojáčková (@kacivojackova),

10. Kvalitně a dlouho spěte

Spěte minimálně 8 hodin každý den, větrejte a odstraňte všechna zařízení, která vyzařují modré světlo.

Tohle jsou tipy, jak zvýšit imunitu. Zkuste jich zkombinovat co nejvíce.

Přečtěte si: Jak na zdravou snídani? To najdete tady.