Začátek, průběh i konec podzimu i zimy bývá krásný, ale možná ho některým znepříjemňuje nachlazení, které se v tomto období rádo objevuje u dětí a nejen u nich, i u dospělých. Nejlepší je samozřejmě prevence, ale pokud už jste nachlazení, nezbývá nic jiného, než dělat co nejvíce věcí pro to, abyste se ho zbavili. Pokud nebudete dělat nic a budete čekat, až nachlazení samo odezní, můžete také čekat třeba týden, což může být dost otravné. Máme pro vás několik tipů, které vám urychlí uzdravování! Dejte nachlazení sbohem a užijte si zdravé období, které potrvá, co možná nejdéle!

Jak se rychle zbavit nachlazení?

nachlazeníFoto: pixabay

Vyzkoušejte naše tipy a zbavte se nachlazení co nejdříve!

1. Chce to klid – odpočívejte

Pokud jste nachlazení, vynechte sport a pokud můžete, co nejvíce odpočívejte a relaxujte. Nechoďte s přáteli na pivo a raději si jděte brzo lehnout, ať má tělo čas se z toho co nejdříve dostat!

2. Uvařte si vývar, ten je na nachlazení nejlepší

Vyřaďte smažená a tučná jídla spolu se sladkostmi a uvařte si silný vývar, který má v sobě spoustu vitamínů a postaví vás na nohy!

3. Dopujte se vitamíny

Jezte spoustu zeleniny a ovoce, ale zase to s nimi nepřehánějte. Můžete zkusit i doplňky stravy, ale určitě přijímejte přírodní vitamíny!

4. Hodně pijte

Je potřeba tělu dodávat hodně čisté vody, pít čaje, nejlépe bez cukru a určitě omezte nebo nejlépe vyřaďte alkohol. Dopřejte si denně litry horkého čaje.

5. Poťte se

Ležte v posteli a poťte se. A pokud nemůžete, alespoň si na hodinku zajděte do sauny. Uvidíte, že vám to hodně pomůže.

6. Zkuste to přírodně

Neběhejte hned k doktorovi pro antibiotika, ale zkuste přírodní cestou. Pokud máte rýmu, nekupujte si chemické spreje, ale vsaďte třeba na solnou Vincentku, kterou můžete i inhalovat a pít – obsahuje spoustu cenných minerálů, potřebných pro naše tělo.

7. Vsaďte na gingershot

Oloupejte zázvor, odšťavněte ho a přidejte med a citronovou šťávu. Pokud chcete, aby měl shot ještě větší grády, přidejte kajenský pepř. Pijte dvakrát denně.

8.  Naložte se do vany

Potřebujete se vypotit, proto se naložte do horké vany, do které kápněte pár kapek esenciálních oleje a dýchejte míru, která z vody vychází. Pomůže vám to povolit ucpaný nos a dutiny.

9. Jděte na procházku

Není dobré být týden zavřený doma a nevycházet ven. Vaše tělo potřebuje čerstvý vzduch, i kdyby to mělo být jen 5-10 minut. Obejděte třeba dům nebo na si na chvilku stoupněte na balkon nebo k oknu. Procházka vám vždy jen prospěje, i kdyby měla být opravdu kraťoučká.

10. Používejte přírodní léky

Pokud to jde a jste na začátku nemoci, nechte tělo, ať si s ní poradí samo a nedávejte si hned chemické léky. Samozřejmě pokud máte vysokou horečku, je na místě ji srazit, ale pokud to zvládnete bez léků, spíše vsaďte na zdravé potraviny, vitamíny a doplňky stravy.

Rozlučte se s nachlazením co nejdříve a buďte fit! Nachlazení už nemá šanci!

Přečtěte si také tipy na to, jak se co nejrychleji zbavit rýmy.