Už jsme vám psali o tom, jak využít kokosový olej na pleť, vlasy nebo na vaření, ale tentokrát se zaměříme na zuby. Možná jste překvapení, ale kokosový olej výborně funguje jako prostředek, který spolehlivě zaručí krásný a zdravý úsměv. Dokáže bělit zuby, díky oil pulling metodě zbavuje prostředí úst bakterií a nečistot a působí proti špatnému dechu. Pokud máte se zuby problém nebo nechcete utrácet peníze za drahé bělení, u kterého stejně nikdy nevíte, zda není škodlivé, začněte používat kokosový olej na zuby a vyzkoušejte to. Je to mnohem lepší a přírodnější varianta než kupování chemických přípravků!

Kokosový olej na zuby doporučuje každý zubař i dentální hygienistky. Nic, co se jí a je to přírodní, vám přece nemůže ublížit. Vyzkoušejte a uvidíte sami. Co se týče metody oil pulling, tu nezvládne každý, protože musíte mít olej dlouho v ústech a to může někomu vadit. Pokud patříte mezi takovou skupinu lidí a chuť a konzistence oleje vám vadí, zkuste si koupit třeba pasty na zuby s výtažky a příměsí kokosového oleje a začít takto pomalu a časem se třeba dopracujete k čistému kokosovému oleji.

Přečtěte si také: Už používáte kokosový olej na vlasy? Podívejte se, proč byste měli.Používejte kokosový olej na zuby!

kokosový olej na zubyFoto: pexels

Všechno, co používáte je individuální a funguje odlišně jak na každého. S kokosovým olejem je to stejné.

Přečtěte si také: 10 skvělých důvodů, proč byste měli používat kokosový olej každý den
Kokosový olej bělí zuby.

Čistěte si zuby kokosovým olejem běžně, jako jste zvyklí kartáčkem a pastou. Nezapomeňte i na jazyk! Zuby budou čisté, jasné a zbavené bakterií a jazyk růžový. Navíc budou po pravidelném používání bělejší. Doporučuje se nejdřív vyčistit zuby klasicky pastou a poté dočistit kokosovým olejem. To, co vám zbyde v ústech vyplivněte a ústa si již nevyplachujte vodou.

Extra TIP: pokud chcete mít jistotu, že se kokosový olej dostane opravdu všude, naneste ho trochu na mezizubní kartáček a projeďte s ním i mezizubní prostory. Také ústa již nevyplachujte a kokosový olej bude působit dál během noci, když budete spát.

Přečtěte si také: Tady je zaručený tip na to, jak mít krásnou a zdravou pleť. Používejte kokosový olej na pleť.

Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv

Zbavte se bakterií.

Používejte kokosový olej na zuby, abyste se zbavili nečistot a toxinů v ústech. Docílíte toho prováděním tzv. metody oil pulling. Spočívá to v tom, že si do úst vložíte celou lžíci kokosového oleje a převalujete jej v ústech po dobu deseti minut. Na olej se navážou bakterie a špatné látky, které dostanete pryč. Hlavně se vám nesmí stát, že obsah spolknete, to by bylo k ničemu. Možná to pro vás bude ze začátku těžké, ale zvyknete si.

Tato metoda vám pomůže zbavit se špatného dechu, který je způsobený právě bakteriemi a špatnými látkami. Toto můžete praktikovat neomezeně – pokud chcete a máte čas, můžete každý den ráno i večer nebo jen jednou za den. Oil pulling je metoda, kterou používají lidé na celém světě a nemohou si ji vynachválit. Věděli jste, že většina baktérií v ústech je na mandlích? Proto ty angíny.. Oil pullingem se jich víceméně zbavíte nebo minimálně omezíte jejich počet v ústech.Zjistěte více informací o tom, jak používat kokosový olej na zuby:

Působí jako prevence proti onemocnění dásní a úst. 

Příznivě působí proti zubním kazům, onemocnění dásní a jejich krvácení. K zánětu dásní dochází tehdy, když imunitní systém začne napadat bakterie, které jsou v zubním plaku.

Pokud budete používat kokosový olej pravidelně, vytvoříte si přirozenou ochranu zubů, to znamená, že zuby budou chráněné před vznikem zubního kazu a .oněmocnění zubů i úst.

Vyzkoušejte kokosový olej na zuby pro krásný úsměv

Detoxikuje tělo a zlepšuje kožní onemocnění.

Opět to souvisí s odplavováním toxických a odpadních látek z těla. Kokosový olej působí příznivě i na játra a ledviny.

Možná se ptáte, jestli kokosový olej můžete dávat i dětem. Samozřejmě! Je to čistě přírodní surovina, žádná chemie a pokud to vaše děti zvládnou, tím lépe pro jejich zdraví.

Pokud si ale myslíte, že kokosový olej bude mít takové výsledky, že vám budou svítit zuby jako perličky stejně jako světovým celebritám, tak to jste na omylu. Jedná se o přírodní bělení, které vám takto zuby nikdy nevybělí. Kokosový olej tímto způsobem zbaví vaše zuby bakterií, plaku a vaše zuby budou krásně čisté, ale váš odstín zubů zůstane stále stejný. Pokud chcete zářivé zuby, tak to musíte zavítat do zubní ordinace a nechat si zuby vybělit speciálně.

Kokosový olej na zuby

Abyste měli čisté a zdravé zuby, nesmíte se spoléhat pouze na kokosový olej, ten tu práci neudělá za vás a nespasí vás. Je potřeba se věnovat dostatečné zubní hygieně, čistit si zuby minimálně dvakrát denně, používat správné kartáčky, zubní pasty a střídat přírodní zubní pasty s klasickými kvůli fluoridům. Ani jeden extrém není správný, proto se doporučuje kombinace. Fluoridy dostanou do vašich zubů vápník, který je velmi potřebný.

Měli byste také používat mezizubní kartáčky a zubní nit pro čisté mezizubní prostory. Správná hygiena je nejdůležitější. Kokosový olej je poté už jen doplněk, který vám může ke zdravým a krásným zubům pomoct. Použijte kokosový olej na zuby a zkute si po nich pak jazykem přejet. Hladké, viďte?

Slyšeli jste někdy o metodě oil pulling a zkoušeli jste tuto metodu praktikovat? Napište nám do komentářů vaše zkušenosti. Pamatujte ale, že základ je správná a dostatečná zubní hygiena. Kokosový olej vám poté může jen pomoci zuby dočistit, mít je čisté, zdravé a hladké.
Přečtěte si také: Začněte používat kokosový olej na všechno!