Nafouklé břicho je bez pochyby nepříjemné, hlavně, pokud to není jen vidět, ale i cítit. Nadýmání má vždy nějakou příčinu a pokud vás nafouklé břicho také trápí, podíváme se, proč to tak může být. Je tu hned několik možných příčin, naštěstí se s tím dá něco dělat! Pokud vypadáte jak těhotná nebo vás trápí nadýmání, pojďme zjistit proč a co s tím.Máte nafouklé břicho? Tady je 9 možných příčin

nafouklé břicho
Foto: pixabay

1. Jste zavodnění

Zkrátka vaše tělo zadržuje moc vody. Určitě to nevyřešíte tak, že přestanete pít, naopak! Pijte hodně čisté vody, minimálně 2 litry denně a pokud cvičíte nebo je horko, určitě zvyšte příjem tekutin ještě o něco navíc. Pokud jste zvyklí pít sladké limonády, možná tady je problém. Díky množství cukru vaše tělo zadržuje velké množství vody.

2. Jíte moc vlákniny

Vláknina je super a je moc zdravá, ale pokud je jí moc, vaše střeva budou mít problém ji zpracovat. Zkuste trochu ubrat a uvidíte, zda se to zlepší.

3. Jíte potraviny, které vás nadýmají

Luštěniny nebo třeba syrová zelenina, to jsou potraviny, které dokážou hodně nadýmat. Pokud je to váš případ, zeleninu uvařte a pokud ji budete jíst syrovou, vyhněte se tomu večer.

4. Jste citliví na některou přijímanou potravu nebo máte intoleranci

Někdo může být citliví na nějakou složku potravin a nebo můžete mít přímo alergii, takzvanou intoleranci. Může se jednat třeba o mléčné výrobky nebo. lepek.5. Máte problém se střevy

Nafouklé břicho vždy znamená, že je s vašimi střevy něco špatně. Sledujte svou stolici a její barvu. Pokud bude něco zvláštního, máte častý průjem nebo naopak zácpu, začněte to řešit.

6. Trpíte zvýšenou plynatostí

Někdo to tak zkrátka má a nic s tím neudělá. Je to smůla a nepříjemné, ale můžete zkusit třeba bylinkové čaje nebo přípravky z lékárny, z dlouhodobého hlediska doporučujeme přírodní.

7. Máte zánět v těle

Vaše břicho se vám možná snaží naznačit, že máte v těle zánět. Pokud nafouklé břicho přetrvává, dojděte si k doktorovi.8. Jste žena a máte dostat „své dny“

Možná si to někdy neuvědomujete, ale pokud máte před ženskými dny, může být vaše břicho opravdu hodně nafouklé. Za pár dní to přejde a dokonce budete mít nižší váhu. Je to úplně normální a vaše tělo si tím musí projít. Můžete si pomoct čajem nebo v krajním případě práškem proti bolesti.

Jak si pomoct a nafouklé břicho vyřešit?

  • relaxujte a odpočívejte
  • udělejte si fenyklový čaj
  • na lačno si dejte lžičku jablečného octu
  • udělejte si teplý obklad
  • vyvarujte se potravinám, které nadýmají
  • navštivte lékaře a nechte se vyšetřit

Nafouklé břicho je nepříjemné a může mít hned několik příčin.

Přečtěte si také: 10 tipů na léčivé byliny, které vám prodlouží život